Menu

تفاوت بین پیچ‌های آلن و پیچ‌های استاد بولت فولادی ضد زنگ

کار با اتصال دهنده‌ها مطمئنا نیاز به دانش قبلی در مورد مواد مختلف و نمرات موجود و بهترین کاربرد آنها در کاربری‌های خاص شما دارد. استفاده از بست اتصال اشتباه، می‌تواند منجر به خسارت و هزینه‌های اضافی شود. اگر به طور مرتب با اتصال دهنده‌های فولادی ضد زنگ کار می‌کنید بهتر است بدانید چه گزینه‌هایی وجود دارند و کدامیک را باید انتخاب کنید و کدام اتصال دهنده‌ها به بهترین وجه با کاربری خاص شما مطابقت دارند. بیایید نگاهی به تفاوت بین پیچ‌ها، پیچ‌ آلن و پیچ‌های استاد بولت فولادی ضد زنگ بیندازیم. اساسا، تفاوت بین پیچ های آلن، پیچ و پیچ های استاد بولت بسته به کاربرد آنها تعیین می‌شود.

پیچ‌ها، پیچ‌های آلن و پیچ‌های استاد بولت چگونه مقایسه می‌شوند؟

پیچ‌های آلن فولادی ضد زنگ: پیچ‌های آلن اتصال دهنده‌هایی هستند که دارای سری استوانه‌ای شکل بوده که آچار درون آن قرار می‌گیرد. پیچ های آلن با استفاده از آچار مخصوص سفت می‌شود.  

پیچ‌های فولادی ضد زنگ: پیچ‌ها برای نفوذ به مواد طراحی شده‌اند. آنها با اعمال گشتاور بر روی کلاهک محکم می‌شوند.

پیچ استاد بولت فولادی ضد زنگ: پیچ های استاد بولت دارای طراحی مشابه با پیچ های آلن است که بدون کلاهک باشد. هر دو انتهای پیچ‌های استاد بولت رزوه شده و بدنه که ناحیه میانی را تشکیل می‌دهد، بدون رزوه است.

همه این موارد به گونه ای هستند که مقاومت و انعطاف پذیری لازم را در صورت ساخته شدن از جنس فولاد ضد زنگ ارائه می‌دهند. در فرآیند ساخت اتصال دهنده‌های فولادی ضدزنگ، هر بخش وارد فرآیند تصفیه گرمایشی شده و به دنبال آن یک روند سخت شدن و معتدل سازی را تجربه می‌کند.

اتصال دهنده‌ها با بهترین کیفیت را از شرکت دیاکو خریداری کنید

اگر در حال خرید لوازم جانبی اتصال دهنده‌های فولادی ضدزنگ با بهترین کیفیت و قیمت مناسب هستید، متنوع‌ترین و کامل‌ترین مجموعه از پیچ‌ها، پیچ‌های آلن و پیچ‌های استاد بولت فولادی ضدزنگ را در شرکت دیاکو خواهید یافت.

آیا پیچ‌های فولادی ضد زنگ نیازی به تعمیر و نگهداری خاصی دارند؟

پیچ‌های فولادی ضد زنگ در صنایع مدرن فراگیر هستند. آنها نه تنها در اتصالات بلکه در محیط‌های شلوغ صنعتی نیز مورد استفاده قرار می‌گیرند. آنها مقاومت کافی برای استفاده در کاربری‌های مختلف در ساختمان‌ها را ارائه می‌دهند. مقاومت بالای آنها در برابر خوردگی و نیاز به نگهداری کم باعث می‌شود که در شرایط اتصال قطعات انتخابی ارزشمند باشند.

اگر از چنین پیچ‌هایی در محل کار خود استفاده کرده‌اید، ممکن است از خود بپرسید که آیا آنها به تعمیر و نگهداری نیاز دارند. به گفته بسیاری از افراد، مواد مورد استفاده در ساخت پیچ‌های فولادی ضدزنگ باعث می‌شود آنها ​​ به طور کامل در برابر خوردگی مقاوم بوده و به هیچ گونه عملیات نگهداری نیاز نداشته باشند. برای درک این که چرا ممکن است آنها به نگهداری نیاز داشته باشند، در ابتدا باید بدانید از چه موادی برای ضد زنگ کردن آنها استفاده شده است.

پیچ‌های فولادی ضدزنگ از فولادهای آلیاژی با حداقل 10-12٪ کروم تشکیل شده‌اند. در هنگام تماس با اکسیژن، عنصر کروم به یک نوار منفعل اکسید طبیعی تبدیل می‌شود که خود ترمیم و نامرئی است. این همان چیزی است که پیچ‌های شما را در برابر خوردگی مقاوم می‌کند. بیشتر تولید کنندگان از فرآیندی برای منفعل سازی آنها استفاده می‌کنند تا بتوانند کیفیت خود ترمیمی را در آنها به وجود بیاورند.

با این حال، برخی از محیط‌ها به خصوص در مناطق ساحلی، شرایط سختی را برای آنها ایجاد می‌کنند. در چنین مناطقی، رنگ آمیزی پیچ‌ها امری ضروری است. در واقع، خاک و زباله می‌تواند بر روی پیچ‌های شما جمع شده و این توانایی خود ترمیمی آنها را به خطر اندازد. بنابراین توصیه می‌شود پیچ ​​و مهره‌های فولادی ضد زنگ را نه تنها برای جلوگیری از خوردگی، بلکه برای حفظ آنها در حالت مناسب، تغییر رنگ ندهید.

با این وجود، شما باید از استفاده از برس‌های ساینده یا مواد شوینده قوی که می‌تواند باعث خراش یا محو شدن سطح آنها شود، خودداری کنید. اگر می‌خواهید این اتصال دهنده‌ها را در بهترین شکل حفظ کنید، باید از پارچه نرم و صابون یا مواد شوینده معمولی استفاده کنید.

به هنگام سفارش این پیچ‌ها مهم است که از سازنده آنها، در مورد چگونگی تمیز کردن سطح آنها نیز سوالاتی بپرسید. به یاد داشته باشید که آنها تنها در شرایطی که در وضعیت ایده‌آل نصب شوند عملکرد موثر خود را ارائه می‌دهند.

برای اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest