Menu

سؤالات متداول در مورد پیچ و مهره

در تمامی صنایع و وسایل، پیچ و مهره کاربرد دارد. هر کدام از آنها شکل و رزوه مخصوص به خود را دارند و برای استفاده خاص طراحی شده و به کار گرفته می‌شوند. در برخی از شرایط، نیاز به انواع پر قدرت و یا با انعطاف بالا است و محیط‌هایی هم وجود دارند که دارای رطوبت بالایی هستند و باید در ساخت ماشین آلاتی که در این محیط‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند پیچ و مهره‌ای استفاده شود که در برابر رطوبت هوا، دارای مقاومت بالایی باشند.

چه نوع پیچ و مهره برای مصارف مختلف باید استفاده شود

هر اتصال دهنده‌ای برای محیط و کاربرد خاص طراحی شده و مورد استفاده قرار می‌گیرد که در زیر به مواردی اشاره خواهیم کرد.

پیچ و مهره دارای درجه بندی دریایی به چه معنایی است؟

اتصالات دارای درجه بندی دریایی به اتصالاتی اشاره می‌کنند که به طور خاص برای صنایع دریایی طراحی شده‌اند. به عبارت دیگر، این نوع اتصالات قوی هستند و در برابر رطوبت هوا و خوردگی کاملاً مقاوم هستند.

آلیاژ فولاد زنگ نزن دارای درجه بندی دریایی به نوع خاصی از فولاد اشاره می‌کند که فلز مولیبدن به آن اضافه شده است. این نوع از آلیاژ به این معنی است که این نوع فلز فولاد در برابر خوردگی مانند زنگ زدگی، کاملاً مقاومت می‌کند و این آلیاژ را یک انتخاب ایده آل برای محیط‌های دارای نمک و آب شور می‌نماید. در تولید پیچ و مهره برای محیط‌های دارای رطوبت بالا، آلیاژی انتخاب می‌شود که علاوه بر مقاومت در برابر رطوبت قدرت بالایی هم داشته باشد.

مزایای اتصالات دارای رزوه ریز در مقایسه با اتصالات دارای رزوه درشت چیست؟

با این حال، این موضوع به ارجحیت شما برای انجام کاری که در نظر دارید بستگی دارد. به طور کلی، اتصالات دارای رزوه ریز از نظر کشش و برش قوی‌تر از اتصالات دارای رزوه درشت هستند. با گذشت زمان، این اتصالات به احتمال کمتری شل می‌شوند، و بنابراین امکان انجام تنظیمات دقیق‌تری را فراهم می‌کنند، و به صورت ساده‌تری در مواد دارای جنس سخت‌تر فرو می‌روند.

تفاوت بین اتصالات دریایی از جنس فولاد زنگ نزن 8-18 با اتصالات دریایی از جنس فولاد زنگ نزن 316 چیست؟

هر دوی این اتصالات از کیفیت بالایی برخوردار هستند. با این حال، به طور کلی، اتصالات دریایی از جنس فولاد زنگ نزن 316 نسبت به اتصالات دریایی از جنس فولاد زنگ نزن 8-18 دارای مقاومت بیشتری هستند.

آیا می‌توان تشخیص داد که اتصالات استفاده شده از جنس فولاد زنگ نزن دارای درجه مناسبی هستند؟

برای انجام هر کاری، اتصالات مناسبی وجود دارد. این موضوع بدین معنی است که شما می‌توانید کاربردهای مختلفی با این اتصالات دریایی در محیط‌های مرطوب و با تماس با آب دریا داشته باشید. یک قاعده مناسب در اینجا این است که برای جاهایی که با آب دریا تماس ندارند، اتصالات فولاد زنگ نزن آستنیتی باید مورد استفاده قرار گیرد، در حالی که برای قطعاتی که در آب غوطه ور می‌شوند، باید اتصالات فولاد زنگ نزن از نوع تزریقی با فلز مولیبدن مورد استفاده قرار گیرد.

چطور می‌توان یک بست مناسب را برای محیط‌های زیر آبی انتخاب نمود؟

قبل از این که این تصمیم مهم را اتخاذ نمایید، باید بدانید که وزن باری که بر روی این اتصالات وارد می‌شود، چقدر است. بنابراین، ضروری است این نکته را به خاطر داشته باشید که تقریباً بهترین انتخاب در این مورد، همواره اتصالاتی با مواد مشابه با اجزایی هستند که به آنها متصل می‌شوند.

شرکت دیاکو به عنوان تأمین کننده انواع اتصالات مختلف

شرکت دیاکو با سابقه‌ای طولانی اقدام به تولید انواع اتصالات و پیچ و مهره‌های مختلف نموده است. این شرکت همواره سعی در بالا بردن کیفیت محصولات خود نموده است. شرکت دیاکو انواع مختلفی از اتصالات را عرضه می‌کند، این پیچ و مهره‌ها و واشرهای تولید شده از استانداردهای لازم تبعیت کرده و دارای دوام بالا و اندازه‌ای دقیق هستند. شما می‌تونید برای هر کاربردی از اتصلات شرکت دیاکو استفاده کنید تا کارکرد بهینه را برای دستگاه و یا وسیله مورد نظر خود ایجاد کنید.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest