Menu

مواردی در خصوص پیچ و مهره در ماشین‌ها

برای انتخاب پیچ و مهره مناسب که بتوان از آنها در ماشین آلات استفاده کرد و استانداردهای لازم را به دست آورد، باید مواردی را در نظر داشته باشید که در زیر به آنها اشاره خواهیم کرد.

طراحی و نگهداری پیچ و مهره و تمرکز بر هزینه‌های چرخه عمر

در مرحله طراحی یک پروژه، معضل تکراری این است که با استفاده از راه حل‌های اقتصادی‌تر هزینه‌ها را در زمان فعلی کاهش داده یا با سرمایه گذاری در راه حل‌های با کیفیت بالاتر در بلند مدت در هزینه‌ها صرفه جویی کنید.

مارتین لیند بوک، رئیس دفتر هیئت مدیره تحقیق و توسعه در کارخانه تولید صنعتی توربو ماشین زیمنس، می‌گوید: فقط روی هزینه‌های اولیه تولید پیچ و مهره تمرکز نکنید. سرمایه گذاری درست در اوایل پروژه، منجر به صرفه جویی زیادی در مقاطع بعدی پروژه می‌شود. این رویکرد همچنین منجر به رضایت بیشتر مشتریان خواهد شد.

زیمنس وقتی این راه حل را برای اطمینان از پیچ کاری ایمن توربین‌های گازی چند میلیونی یورویی خود به راه انداخت، شاهد صرفه جویی اقتصادی زیادی شد، بنابراین این رویکرد بلند مدت را اتخاذ کرد. این صرفه جویی در هزینه نه تنها در طول مونتاژ بلکه منجر به صرفه جویی‌های زیادی در هزینه‌های تعمیر و نگهداری در طول چرخه عمر توربین‌ها شد.

انتخاب روکش‌های مناسب برای بهبود اتصالات پیچی

روکش‌ها ممکن است فقط چند میکرومتر ضخامت داشته باشند، اما می‌توانند عملکرد اتصالات از نوع پیچ و مهره را به چند روش بهبود بخشند: محافظت در برابر خوردگی، کاهش اصطکاک، افزایش زیبایی. روش‌های زیادی برای روکش کردن پیچ‌ها وجود دارند که مقرون به صرفه‌ترین و ساده‌ترین آنها گالوانیزه کردن است. اگر این مورد کافی نباشد، می‌توانید از آلیاژ روی استفاده کنید. در صورت نیاز به محافظت بیشتر، پوسته‌های روی چند لایه نیز توصیه می‌شوند.

بنابراین از کدام روکش باید برای برنامه کاربردی خود استفاده کنید؟ برخی از خصوصیات پوشش‌ها وزن بیشتری نسبت به سایر گزینه‌ها دارند. ابتدا پوشش خود را بر اساس سطح حفاظتی که در برابر خوردگی ارائه می‌دهد، انتخاب کنید. سپس به ویژگی‌های اصطکاکی مورد نیاز خود توجه کنید، زیرا همیشه می‌توانید با استفاده از روش روغنکاری مناسب، این مورد را جبران کنید و در نهایت به ویژگی‌های زیبایی شناسی آن توجه کنید.

از محصولات اصلی پیچ و مهره را استفاده کنید

بر روی کالاهای اصلی سرمایه گذاری کنید، در غیر این صورت، بعدا باید هزینه‌های آن را پرداخت کنید. از کفش ورزشی گرفته تا تلفن‌های هوشمند، نسخه‌های ارزان قیمت و کالاهای تقلبی در همه جا زیاد است و محصولات پیچی نیز از این قاعده مستثنی نیستند.

فواید سرمایه گذاری در محصولات اصلی مانند شرکت دیاکو این است که شما محصولی را دریافت می‌کنید که مدت زیادی در بازار بوده و عملکرد و کیفیت آنها ثابت شده است و به مدت زیادی کار می‌کند.

محصولات اصلی دیاکو را می‌توان با مارک منحصر بفرد آنها شناسایی کرد. اگر مطمئن نیستید که محصول اصلی را خریداری کرده‌اید، با دفتر فروش تماس بگیرید، جایی که می‌توانید تاییدیه‌های لازم را دریافت کنید.

مانند بسیاری از امور زندگی، در مورد روش‌های پیچ کاری نیز خدمات را متناسب با هزینه‌ای که می‌پردازید دریافت می‌کنید. قیمت یک کالای اصلی ممکن است بالاتر باشد، اما شما در دراز مدت به دلیل قابلیت اطمینان بالاتر در هزینه‌های تعمیر و نگهداری صرفه جویی زیادی می‌کنید.

کیفیت یکی از فاکتورهای مهم

با شرکت‌هایی مانند دیاکو که محصولاتی با کیفیت تولید می‌کنند، کار کنید. هزاران روش برای ساخت اتصال دهنده‌ها وجود دارد. اما حتی آنهایی که به طور گسترده برای برنامه‌های خاص استفاده می‌شوند ممکن است برای یک درجه حرارت یا فشار خاص مناسب نباشند. بنابراین یافتن شرکت مناسب برای دستیابی به قابلیت اطمینان بالا در مصالح و انتخاب صحیح پیچ و مهره بسیار مهم است.

معمولا هزینه اعمال خسارت به یک برند می‌تواند قابل توجه باشد. اگر در زمان نصب و مونتاژ ماشین آلات از اتصال‌دهنده‌هایی بی‌کیفیت استفاده شود، خسارتی که در آینده به ماشین آلات وارد می‌شود، هزینه‌هایی بالاتر از هزینه اولیه تهیه اتصال‌دهنده‌های باکیفیت در بر خواهد داشت. دستیابی به کیفیت بالا، در صورت همکاری با شرکت‌هایی که محصولاتی مرغوب تولید می‌کنند، آسان خواهد بود.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest