Menu

نحوه انتخاب اتصال دهنده و پیچ و مهره مناسب برای مناطق مرطوب

این که آیا کسب‌وکار شما تعمیرات اساسی بر روی ماشین آلاتی انجام می‌دهد که در مناطق مرطوب کاربرد دارند یا خدماتی مانند ساخت تجهیزات و ماشین آلات را در شهرهای ساحلی انجام می‌دهد، مهم است که از اتصال دهنده و پیچ و مهره مناسب استفاده کنید.

اتصال دهنده‌های ضد زنگ یک اصطلاح گسترده است که می‌تواند برای همه چیز از پیچ و مهره تا آویز پیچ و مهره، واشر و میخ را در بر بگیرد. هدف اصلی هر نوع اتصال دهنده، بستن دو قطعه به یکدیگر است. بدین ترتیب اتصال دهنده‌های ضد زنگ در ضخامت‌ها، طول‌ها و شکل‌های مختلف مانند پیچ سر شش گوش، پیچ آلن و انواع مختلف دیگر عرضه می‌شوند. بنابراین، مهم است که اصطلاحات موجود در اتصال دهنده‌ها را بدانید تا مطمئن شوید که یک گزینه مناسب را انتخاب کرده‌اید.

برخی از اتصال دهنده‌ها، مانند پیچ ​​و مهره‌های شش گوش و پیچ‌های سر صاف، در این صنعت بسیار مشهور هستند و نام آنها به راحتی به ما کمک می‌کند که آنها را به لحاظ ظاهری تصور کنیم و با نقش آنها بیشتر آشنا شویم. اتصال دهنده‌های دیگر، مانند پیچ ​​های باربر یا پیچ‌های سر خزینه، همچنان نام‌های قدیمی خود را دارند که درک کاربرد آنها دشوار است.

فولاد ضد زنگ اغلب به عنوان بهترین ماده برای ساخت اتصال دهنده و پیچ و مهره ضد زنگ شناخته می‌شود. مواد دیگر، مانند برنز و روی اندود شده، مزایا و کاربردهای خاص خود را دارند، اما بیشتر سازندگان پیچ‌های ضد زنگ بر این باورند که فولاد ضد زنگ با دوام‌ترین ماده موجود است (با در نظر گرفتن مقاومت آنها در برابر خوردگی). در هنگام انتخاب درجه فولاد ضد زنگ مورد نیاز، اغلب بهتر است که از درجات بالاتر استفاده کنید، هرچه درجه بالاتر باشد، مقاومت در برابر خوردگی نیز بیشتر خواهد بود. اتصال دهنده‌ها معمولا در سه درجه از جنس فولاد ضد زنگ عرضه می‌شوند:

  1. 8-18
  2. 304
  3. 316

بنابراین بهتر است در پروژه‌هایی که در مناطق مرطوب انجام می‌شود، از فولاد ضد زنگ با درجه 316 استفاده کنید.

اغلب اوقات، بیش از یک اتصال دهنده و پیچ و مهره مناسب برای پروژه‌ها وجود خواهد داشت. اتصال دهنده‌ای که انتخاب می‌کنید به عملکرد و جنبه‌های زیبایی شناسی مورد نظر شما بستگی دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اتصال دهنده‌های مناسب برای محیط‌های مرطوب، با شرکت دیاکو تماس بگیرید.

اتصال دهنده و پیچ و مهره OEM چیست؟

بسیاری از صنایع از جمله بخش OEM به اتصال دهنده‌های با کیفیت، بادوام و مقاوم در برابر خوردگی احتیاج دارند. بسته به نوع پروژه‌ها و برنامه‌های کاربردی مورد نظر شما، ممکن است به اتصال دهنده‌های فولادی ضد زنگ سفارشی نیاز داشته باشید.

OEM مخفف سازنده تجهیزات اصلی (اورجینال) است. این اصطلاح به مشاغلی اطلاق می‌شود که محصولات آنها به عنوان اجزای سازنده محصولاتی که در یک شرکت دیگر تهیه شده‌اند، استفاده می‌شود و سپس محصول نهایی به یک کاربر نهایی فروخته می‌شود. در برخی بخش‌ها، یک شرکت تولیدی محصولات، بخش‌های مختلف محصول را از شرکت‌های دیگر دریافت کرده و ویژگی‌ها یا قابلیت‌های خاصی را به محصولات نهایی اضافه می‌کند و از این طریق ارزش بیشتری را به مشتریان ارائه می‌کند.

اصطلاح OEM معمولا به اتصال دهنده‌های سفارشی که برای اهداف خاص ساخته شده‌اند، اطلاق می‌شود. اغلب مواقع، این اتصال دهنده‌ها بر اساس تنظیمات خاص و طراحی‌های پیچیده ساخته می‌شوند. هنگام همکاری با یک شرکت تولیدکننده اتصال دهنده و پیچ و مهره باید اطمینان حاصل کنید که آنها قادر به تولید اتصال دهنده‌هایی هستند که به طور یکپارچه در ماشین آلات یا تجهیزات شما نصب می‌شوند. دلیل این امر این است که اگر اتصال دهنده‌ها به صورت انبوه تولید نشوند و نیازهای خاص شما را برآورده نکنند، لزوما نمی‌توان از آن اتصال دهنده‌ها برای اهداف دیگر استفاده کرد.

یکی از راه‌های یافتن یک شرکت قابل اطمینان برای تولید اتصال دهنده OEM، انجام تحقیقاتی در مورد فناوری و موادی است که از آنها برای ایجاد اتصال دهنده‌ها استفاده شده است. فناوری پیشرفته، همراه با تجربه در صنعت و دسترسی به طیف گسترده‌ای از فلزات و مواد، منجر به طراحی و تولید مطمئن اتصال دهنده‌های دقیق برای تجارت شما می‌شود.

پیشرفت در عرصه تولید اتصال دهنده‌های OEM می‌تواند یک فرایند پیچیده باشد. نه تنها نیاز به مشخص کردن طول، قطر، ضخامت و مواد مورد نیاز خواهید داشت، بلکه باید نمونه‌های اولیه‌ای که سازنده در اختیار شما قرار می‌دهد را نیز بررسی کنید.

ما در شرکت دیاکو انواع اتصال دهنده‌های تخصصی مخصوص صنایع مختلف را تولید می‌کنیم. با کارشناسان اتصال دهنده‌های باتجربه ما مشورت کنید تا بتوانید اتصال دهنده‌های بادوام، دقیق و مورد نظر خود را بیابید.

 

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest