Menu

نحوه نصب پیچ و مهره‌های فولادی ضد زنگ

اگر در حال ساختن هر نوع سازه‌ای هستید، به احتمال زیاد از پیچ‌های فولادی ضد زنگ استفاده خواهید کرد. استفاده از این اتصال دهنده‌های متنوع، با فواید زیادی همراه خواهد بود. برای شروع، آنها در برابر خوردگی بسیار قوی و مقاوم هستند. ثانیا، آنها از نظر زیبایی بسیار جذاب و در دسترس بوده و آنها همچنین تا حد زیادی مقرون به صرفه و ارزان هستند و برای تمام نیازهای اتصالات شما ایده آل خواهند بود.

حالا که پیچ و مهره‌های فولادی ضد زنگ را سفارش دادید، چگونه آنها را مانند یک نصاب حرفه‌ای نصب کنید؟ در اینجا مراحل اساسی برای این کار لیست شده است:

سوراخ‌های نصب را با استفاده از مته یا پانچ مناسب سوراخ کنید. اطمینان حاصل کنید که لبه‌های برجسته آنها بیش از 0.05 اینچ در هر 127 میلی متر نیستند. روغن کاری رزوه‌های آنها برای جلوگیری از لب پر شدن مهم است که می‌تواند بسیار آزاردهنده باشد. پیچ و مهره استیل مستعد لب پر شدن است به ویژه در نقاطی که رزوه‌های نر و ماده مطابقت ندارد. روغن کاری باعث کاهش اصطکاک شده و کار شما را آسان‌تر می‌کند.

برای نصب پیچ و مهره‌های فولادی ضد زنگ ابتدا واشر نصب را درون سوراخ نصب وارد کنید. بعد از آن، نیروی نصب را اعمال کنید تا سر مهره در تماس با صفحه یا سطح مورد نظر باشد. در مرحله بعد قطعه اتصال را از طرف مقابل اتصال دهنده نصب کنید. اگر نزدیک یک منطقه ساحلی در حال انجام کار هستید، سطح را تمیز کرده و یک پوشش را بر روی آن نصب کنید. این کار از پیچ و مهره‌های فولادی ضد زنگ شما محافظت می‌کند.

انواع پیچ و مهره‌های فولادی ضد زنگ زیادی از نظر طراحی و شکل در بازار موجود هستند. خوشبختانه، این روش به طور کلی برای همه آنها قابل اجرا است. در حین نصب باید حتما از دستکش برای جلوگیری از آسیب دیدگی اطمینان حاصل کنید. مهم‌تر از همه، شما باید از سرعت زیاد بستن آنها پرهیز کنید زیرا این کار باعث ایجاد گرمای زیادی می‌شود و در نهایت می‌تواند باعث لب پر شدن پیچ شود.

همچنین مهم است که اطمینان حاصل کنید که ورق یا سطحی که با آن کار می‌کنید نرمتر از پیچ باشد. این کار نه تنها کار شما را آسان‌تر می‌کند بلکه از بروز مشکلات در حین نصب جلوگیری می‌کند. همچنین این اطمینان را می‌دهد که پیچ و مهره‌های فولادی ضد زنگ شما وظیفه مورد نیاز خود را می‌توانند به راحتی انجام دهند و برای مدت طولانی کارایی داشته باشند. در هر پروژه‌ای، اطمینان حاصل کنید که از پیچ‌های با کیفیت بالا از یک تولید کننده شناخته شده مانند دیاکو برای اطمینان از دوام آن استفاده می‌کنید.

میزان درگیر شدن پیچ و مهره‌های فولادی ضد زنگ در یک سوراخ مخروطی

آیا می‌توان حداقل میزان درگیری را در یک سوراخ مخروطی تعیین کرد تا از ساییدگی رزوه‌ها جلوگیری شود؟

برای تمام اتصالات پیچی باید یک قانون مهندسی ساده را در نظر بگیرید. هرگونه خرابی در اتصال دهنده باید در قسمت اتصال دهنده نر – پیچ یا گل میخ – رخ دهد. این بدان معنی است که مقاومت برشی در هر دو بخش داخلی و خارجی بر مقاومت کششی پیچ غلبه می‌کند. بنابراین انتخاب اتصال دهنده‌ها و طراحی مونتاژ باید از هرگونه امکان ساییدگی رزوه‌ها جلوگیری کند در حالی که مطمئن شوید ضعیف‌ترین ناحیه، در محدوده پیچ و مهره یا گل میخ است.

مقاومت برشی هر رزوه چهار پارامتر اصلی مرتبط است که می‌تواند با پیروی از روش E.M. Alexander محاسبه شود:

مدول یانگ (E) مصالح

مقاومت برشی (تون متر) مصالح

ناحیه برشی رزوه، که وابسته به پوشش و فاصله بین رزوه‌های های داخلی و خارجی، و میزان درگیری موثر رزوه‌ها در مقایسه با عمق سوراخ‌های ضربه خورده منهای ارتفاع ورودی سوراخ است. با این وجود، تلورانس می‌تواند بر موارد بالا تاثیرگذار باشد. هرچه میزان فاصله رزوه‌ها بیشتر باشد، میزان نیروی ساییدگی پیچ کمتر می‌شود. ابزارهای محاسبه طبق روش الكساندر می‌توانند نتایج دقیقی را ارائه دهند.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest