Menu

نکاتی در مورد اتصال پیچی در سازه‌ها

دستیابی به امن‌ترین و ایمن‌ترین اتصال پیچی در سازه‌ها به عوامل بسیاری بستگی دارد. برای کمک به شما به منظور دستیابی به بهترین نتایج ممکن، ما نکاتی را در خصوص پیچ کاری را برای شما خلاصه کرده‌ایم. لطفا توجه داشته باشید که این یک توصیه کلی در مورد انواع پیچ و مهره است و لزوما در همه شرایط اعمال نمی‌شود.

ترکیبی مناسب از اندازه و درجه اتصال پیچی در سازه‌ها را انتخاب کنید

در اتصال پیچی در سازه‌ها و ماشین‌ها، پیچ بزرگ‌تر لزوما به معنای گزینه بهتر نیست. به طور مشابه، پیچ با درجات بالاتر برتری خاصی نسبت به پیچ‌ها با درجه پایین‌تر ندارند. آنچه حائز اهمیت است ترکیب این دو عامل بوده و به منظوره به دست آوردن اندازه مقاومت و کارایی کلی است. اگر هر کس اندازه و ماده مناسبی برای پیچ‌های خود انتخاب کند، دیگر نیازی به راه حل‌های اضافی برای تامین ایمنی پیچ‌ها نخواهد بود. اندازه و درجه مقاومت پیچ می‌تواند به طور مثبت یا منفی بر بارگذاری موجود در پیچ تاثیر بگذارد.

هنگامی که ترکیب مناسب را انتخاب کردید و اتصال را به درستی محکم کردید، این بار مهم‌ترین عامل برای ایجاد اتصال ایمن در مفاصل پیچی شما خواهد بود. شما می‌توانید از پیچ بزرگ‌تر با درجه مقاومت پایین‌تر یا پیچ کوچکتر با درجه مقاومت بالا استفاده کنید، هر دو گزینه می‌توانند مناسب باشند. برای در نظر گرفتن این گزینه‌های مهم طراحی، مهندسان شرکت دیاکو می‌توانند یک منبع مفید برای شما باشند.

الاستیسیته ایجاد شده در مفاصل می‌تواند خستگی موجود را جبران کند

خستگی یکی از اصلی‌ترین دلایلی است که باعث شل شدگی پیچ‌ها می‌شود. سه دلیل اصلی وجود دارد: نشست سطوح زبر یا نامنظم، وقتی موادی مانند پلیمرها یا کامپوزیت‌ها فشرده‌تر می‌شوند، آرامش در پیچ ایجاد می‌شود. خزش، که نشان دهنده تمایل مواد برای حرکت یا تغییر شکل پلاستیک تحت تنش و درجه حرارت بالا است. هر سه عامل باعث از بین رفتن پیش بارگذاری می‌شوند و می‌توانند منجر به خرابی مفاصل پیچی شوند.

خستگی امروزه در حال افزایش است، زیرا اتصالات پیچی در سازه‌ها در معرض دما و بارگذاری‌های بالا قرار دارند، در حالی که مصالح سازنده آن شامل کامپوزیت، پلاستیک و آلومینیوم هستند.

به گفته مهندسین، دو راه حل وجود دارد: برای جبران خستگی شما به سطوح صاف و سخت نیاز دارید، و باید الاستیسیته را در اتصال پیچی مانند استفاده از قلاب اعمال کنید. واشرها را قفل کنید یا فشاربندهای چند زبانه را مورد استفاده قرار دهید.

واشرها و همچنین فن آوری قلاب‌های چند منظوره باعث افزایش خاصیت ارتجاعی اتصالات می‌شوند تا خستگی را به حداقل برسانند و دوام اتصال دهنده را بالا ببرند.

روغن کاری مناسب را برای ماشین آلات خود برنامه ریزی کنید

اهمیت روغن کاری در رابطه با اتصالات پیچی امری واضح و غیر قابل انکار است. این عامل کاهش پراکندگی اصطکاک را به حداقل می‌رساند و نسبت گشتاور به بارگذاری را کاهش می‌دهد. روغن کاری همچنین نصب و جداسازی اتصال دهنده را آسان کرده و طول عمر پیچ را افزایش می‌دهد. محل روغن کاری نیز اهمیت دارد و در عملکرد مناسب تاثیرگذار خواهد بود. روغن کاری را در زیر سر پیچ یا مهره و روی قسمت رزوه‌دار پیچ انجام دهید. با این کار تمام سطحی که با مهره درگیر می‌شود، به طور کامل روغن کاری خواهد شد.

مهم‌ترین چیزی که باید در هنگام روغن کاری در ذهن داشته باشید، انتخاب روش روغن کاری مناسب با برنامه مورد نظر شما است. برخی از پارامترهایی که باید مورد توجه قرار گیرند عبارتند از ترکیب شیمیایی، تاثیرات بهداشتی و زیست محیطی، محدوده درجه حرارت سرویس دهی و ضریب اصطکاک. برای استفاده هر چه بهتر، توصیه‌های تولید کننده روغن را بررسی کنید.هر روغن را برای مصرفی خاص استفاده کنید.

با رعایت کردن موارد مختلف، طول عمر اتصال پیچی در سازه‌ها افزایش خواهد یافت.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest