Menu

تفاوت پیچ مورد استفاده در فلز و چوب در چیست؟

اگر به دنبال خرید پیچ ​​هستید، باید از بین پیچ‌هایی که مناسب برای فلز یا چوب هستند، یکی را انتخاب کنید. در حالی که ده‌ها یا صدها نوع مختلف از پیچ‌ها وجود دارند، بسته به کاربردی که در آن استفاده خواهد شد، بیشتر آنها در دسته چوب یا فلز قرار می‌گیرند. بنابراین، تفاوت بین این دو نوع را باید بدانید تا در زمان خرید پیچ و مهره مورد نیاز، نوع مناسب را انتخاب کنید.

قبل از شروع، لازم به ذکر است که هر دو نوع پیچ‌های فلزی و چوبی در طول استاندارد مشابه وجود دارند، آنها معمولا از 1/4 اینچ تا 3 اینچ طول دارند. همچنین می‌توانید هر دو نوع را با استفاده از ابزارهای یکسان مانند پیچ‌گوشتی سفت و یا باز کنید. با این حال، تفاوت بین آنها در کاربرد مربوطه نهفته است، که بر چندین ویژگی ظریف تاثیر دارد.

رزوه‌ها و ساختار پیچ مورد استفاده برای فلز و چوب

به طور خلاصه، پیچ‌های چوبی طوری طراحی شده‌اند که بتوانند به مواد چوبی هدایت شوند، در حالی که پیچ‌های فلزی به گونه‌ای طراحی شده‌اند که برای اتصال دو فلز مناسب‌تر هستند و کارکرد بهتری دارند. اگر می‌خواهید ورق‌های فلزی را پیچ کنید، باید پیچ‌های فلزی را انتخاب کنید. هدایت آنها به داخل فلز آسان‌تر است و قدرت و امنیت بیشتری را ارائه می‌دهند.

از طرف دیگر، پیچ‌های چوبی برای كاربردهایی از جمله تخته سه لا، الوار و سایر مواد چوبی مناسب‌تر هستند. اگر چه می‌توانید از پیچ‌های فلزی در چوب استفاده کنید، اما پیچ‌های چوبی دقیقا برای همین منظور طراحی شده‌اند. بنابراین، آنها دارای چند ویژگی هستند که باعث می‌شود راحت‌تر به داخل چوب بروند و استحکام لازم را ایجاد کنند.

پیچ‌های چوبی معمولا با رزوه‌های کوتاه‌تر، معمولا تا یک اینچ در دسترس هستند. در مقایسه، پیچ‌های فلزی روزه‌های طولانی‌تر را به طول دو یا چند اینچ دارند. الگوی رزوه‌های این نوع از پیچ‌ها متفاوت است. پیچ‌های فلزی در کل بدنه دارای روزه هستند، در حالی که برخی از پیچ‌های چوبی این چنین نیستند. علاوه بر این، رزوه‌های پیچ آهنی فشرده‌تر هستند و تراکم رزوه‌ها در هر اینچ نسبت به پیچ‌های چوبی بیشتر بوده و قابل مشاهده است.

همچنین شایان ذکر است که پیچ‌های فلزی برای کاربردی که در آن مورد نیاز هستند، به سوراخ‌کاری نیاز دارند و نمی‌توان بدون سوراخ‌کاری آنها را به داخل فلز پیچ کرد. پیچ‌های چوبی به گونه‌ای طراحی شده‌اند که در هنگام پیچ شدن به داخل مواد، می‌توانند داخل چوب را سوراخ کنند و به داخل آن وارد شوند. برخی از پیچ‌های چوبی به گونه‌ای ساخته می‌شوند که نیازی به هیچ سوارخ‌کاری ندارند.

به طور کلی، پیچ‌های مورد استفاده برای فلز و چوب چندین ویژگی مشترک دارند. می‌توانید آنها را در اندازه‌های یکسانی پیدا کنید. آنها با استفاده از ابزارهای مشابه هدایت می‌شوند و حتی مواد سازنده هر دو نوع از پیچ می‌توانند مشترک باشند.

با دانستن نوع پیچ‌های مورد نیاز می‌توانید بهترین عملکرد را انتظار داشته باشید. فقط به یاد داشته باشید، موادی را که پیچ‌ها در آن می‌پیچیند را در نظر بگیرید و اگر چوب است، پیچ‌های چوبی را انتخاب کرده و اگر فلز باشد، پیچ‌های فلزی را انتخاب کنید.

برای به دست آوردن بهترین عملکرد، باید همواره از نوع مناسب اتصال‌دهنده استفاده کنید. با انتخاب صحیح، راحت‌تر می‌توانید اتصالات مورد نیاز خود را ایجاد کنید و کارایی مناسبی را انتظار داشته باشید.

برای به دست آوردن قدرت مورد نیاز برای اتصال‌دهنده، طول پیچی که انتخاب می‌کنید مهم است و اگر کوتاه‌تر از میزان مناسب باشد، نمی‌تواند قدرت مناسبی برای اتصال ایجاد کند و کارایی مورد نظر را ارائه نخواهد داد.

برای تهیه انواع پیچ و مهره می‌توانید با ما در شرکت دیاکو گستر پیچ کار تماس بگیرید تا مرغوب‌ترین محصولات را ارائه دهیم.

[تعداد: 1    میانگین: 5/5]
Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest