Menu

قسمت‌های آچارهای شش ضلعی آلن و Torx کدام هستند؟

قسمت‌های آچارهای شش ضلعی آلن و Torx یکسان هستند، فقط شکل آنها در انتهای آچار متفاوت است. از بازوی طولانی و کوتاه یک آچار آلن یا Torx می‌توان برای چرخاندن پیچ‌ها استفاده کرد. استفاده از هر کدام از این انتهاهای آچار به استفاده شما و به میزان گشتاور مورد نظر برای استفاده و فضای دسترسی به پیچ و مهره بستگی دارد. قسمت‌ها یا ویژگی‌های آچارهای شش ضلعی آلن و Torx ممکن است در انواع مختلف یافت نشود. به عنوان مثال، دسته‌ای که آچارها درون آن قرار می‌گیرند فقط در مجموعه آچارهای تاشو یافت می‌شوند.

 

بازوی بلند در آچارهای شش ضلعی آلن و Torx

این نوع از آچار دارای یک بازوی بلند است. آچارهای دسته T نیز دارای بازوی بلند هستند. از آن برای دستیابی بیشتر به شکاف‌های روی قطعه کار یا دسترسی به اتصال‌دهنده استفاده می‌شود. طول این بازوی بلند در آچارهای مختلف، متفاوت است و برخی از آنها طولانی هستند.

 

بازوی کوتاه

یک بخش دیگر این نوع از آچار، بازوی کوتاه است. برخی از آچارهای دسته T نیز دارای یک بازوی کوتاه هستند که فقط کمی از دسته بیرون زده‌اند. آچارهایی که در دسته جمع می‌شوند و دارای تعداد زیادی آچار هستند، این بازوی کوتاه را ندارند. زمانی از بازوهای کوتاه استفاده می‌شود که فضای کافی وجود داشته باشد و دسترسی در اطراف اتصال‌دهنده به اندازه کافی بوده و مشکلی وجود نداشته باشد. این امر باعث می‌شود از بازوی بلند به عنوان دسته استفاده شود و در این حالت، گشتاور مورد نظر برای چرخاندن پیچ افزایش پیدا می‌کند.

 

انتهای توپی شکل

تمام آچارهای شش ضلعی آلن و Torx دارای انتهای توپی شکل نیستند. آنها معمولا در کلیدهای استاندارد مشاهده می‌شوند و مجموعه‌های ارزان قیمت اغلب آنها را ندارند. در این آچارها، انتهای توپی شکل به جای پایان ساده و برش مستقیم، دارای انتهای گرد به همراه شافت هستند. انتهای توپی شکل بیشتر در انتهای بازوی بلند دیده می‌شود، اگر چه می‌توان آن را در بازوی کوتاه برخی از این آچارها یافت.

انتهای توپی شکل اجازه می‌دهد تا آچار شش ضلعی آلن و Torx در یک سر، با زاویه در یک سر پیچ قرار بگیرد و هنوز هم بتواند پیچ را شل و سفت کند. این ویژگی می‌تواند به شما در دستیابی به پیچ‌هایی با دسترسی سخت کمک کند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد انتهای توپی شکل، می‌توانید با ما تماس بگیرید.

 

آچارهای شش ضلعی آلن و Torx با دسته T شکل

انواع آچار شش ضلعی آلن و Torx با دسته T شکل، چسبندگی بیشتری دارند و در برخی موارد ممکن است شما را قادر به استفاده از گشتاور بیشتری به خصوص در هنگام استفاده از بازوی بلند برای چرخاندن یک پیچ می‌کند.

 

آچارهای تاشو در دسته

آچارهای تاشو فقط در انواع آلن و Torx وجود دارند. تمام آچارهای موجود در ستون‌های تاشو، بدون بازوهای کوتاه بوده و این بازوهای کوتاه هستند که در قسمت نگهدارنده قرار می‌گیرند. دسته به عنوان بازو عمل می‌کند و می‌توانید با استفاده از دسته، گشتاور بیشتری ایجاد کنید. هر چه آچار نسبت به دسته دارای زاویه‌ای نزدیک‌تر به 90 درجه باشد، گشتاور بیشتری می‌توانید اعمال کنید، در حالی که با قرار دادن دسته آن در زاویه حدود 180 درجه، این امکان را به شما می‌دهد تا سریع‌تر بتوانید پیچ را بچرخانید.

 

آچار آلن با دسته نگهدارنده

معمولا مجموعه‌های آچار آلن و Torx تاشو دارای دسته نگهدارنده هستند. می‌توان از دسته برای ایجاد گشتاور بیشتر استفاده کرد و پیچ را با استفاده از آن سفت و شل کرد. معمولا اندازه‌های مختلف این نوع از آچارهای شش ضلعی آلن و Torx در این دسته نگهدارنده قرار داده می‌شوند. آچارها به گونه‌ای هستند که در دسته جای می‌گیرند.

[تعداد: 1    میانگین: 5/5]
Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest