تولید کننده انواع پیچ و مهره شش گوش، استیل و فولادی، پیچ آلن و استاد بولت

معرفی انواع پیچ آلن

پیچ و آچار آلن در اشکال و اندازه‌ های مختلفی ساخته و ارائه شده و این پیچ‌ ها به خاطر شکل خاصی که دارند، در بسیاری از ماشین‌ آلات استفاده می‌شوند. تمام انواع پیچ و آچار آلن یک چیز مهم مشترک دارند، تمامی پیچ‌ های آلن یک سوراخ شش ضلعی در سر آنها وجود دارد. این سر شش ضلعی پیچ آلن باعث می‌شود که آنها با استفاده از یک آچار آلن چرخانده شوند، به این معنی که در فضا های کوچک به راحتی می‌توان آن‌ ها را سفت یا شل کرد. این پیچ‌ ها در اندازه‌ های متفاوتی ساخته می‌شوند و در بسیاری از صنایع از آن‌ ها استفاده می‌شود.

انواع پیچ و مهره‌ های آلن

پیچ‌ های آلن دارای انواع مختلفی هستند که شناختن آن‌ها در زمان خرید پیچ مهره الزامی‌ ست. در زیر به این موارد اشاره شده است.

پیچ آلن با سر استوانه‌ ای شکل

پیچ‌ های آلن با سر استوانه‌ ای محبوب‌ ترین نوع پیچ آلن هستند. آنها دارای یک سر استوانه‌ ای و دارای یک حفره عمیق برای بارگذاری عالی آچار هستند که می‌توان به راحتی از آچارهای آلن استاندارد برای آن‌ ها استفاده کرد.

پیچ‌ های آلن سر گرد

پیچ‌ های آلن سر گرد دارای سرهایی به شکل گنبدی هستند که بارگذاری کمتری نسبت به پیچ‌ های دارای سر استوانه‌ ای دارند. پیچ‌ های سر گرد در طیف گسترده‌ ای از اندازه‌ ها و مواد تشکیل‌دهنده از جمله فولاد ضد زنگ ساخته می‌شوند.

پیچ‌های آلن بدون سر

این نوع از پیچ‌ های آلن کاملا رزوه شده‌اند و بدون سر هستند؛ همچنین دارای یک سوراخ شش ضلعی در یک انتهای خود هستند که آچار در آن قرار می‌گیرد. این پیچ‌ ها، بدون سر هستند و قابلیت ورود به داخل جسم را دارند.

پیچ‌های آلن سر خزینه

پیچ‌ های آلن سر خزینه دارای سری مخروطی هستند و سطح رویی آن‌ها صاف است. سر مخروطی به داخل جسم فرو می‌رود و قسمت بالایی سر که حفره شش ضلعی پیچ در آن قرار دارد؛ صاف است و بعد از بسته شدن، هیچ بر آمدگی بر روی جسم نخواهند داشت.

پیچ‌ های آلن با قسمتی رزوه بر روی بدنه

این نوع، نوع خاصی از پیچ آلن هستند. مانند پیچ‌ ​​های با سر استوانه‌ ای شکل، دارای یک سر استوانه‌ ای و یک حفره شش ضلعی هستند. بر روی بدنه و در زیر سر پیچ، روزه‌ ای وجود ندارد و فقط قسمت انتهایی پیچ دارای رزوه است.

پیچ و مهره‌ های میکرو آلن

میکرو پیچ‌ های آلن برای اهداف نمونه سازی، ابزار کوچک، سرگرمی و آموزشی ایده‌ آل هستند. ما مجموعه‌ ای از پیچ و مهره‌ های میکرو آلن از استیل ضد زنگ را در اندازه‌ های کوچک در انواع محبوب و مختلف ارائه می‌دهیم. می‌توانید برای تهیه انواع مختلف پیچ و آچار آلن با ما تماس بگیرید. تمامی محصولات از مواد اولیه مرغوب ساخته شدند و می‌توان از آن‌ ها در ماشین‌ آلات مختلف استفاده کرد.

چرا از پیچ آلن استفاده می‌شود؟

پیچ‌ های آلن قطعات را به خوبی و با مقاومت بالا به هم متصل می‌کنند و اغلب در ماشین‌ آلات، وسایل نقلیه و تجهیزات مهندسی دیده می‌شوند. مانند بسیاری از اتصال‌ دهنده‌ ها، پیچ‌ های آلن نیز دارای یک پایه رزوه شده و یک سر هستند که می‌توان آن‌ها را با یک آچار هگز یا آلن سفت کرد. این پیچ‌ ها نسبت به انواع دیگر اتصال‌ دهنده‌ ها، فواید زیادی دارند که آنها را برای کاربردهای صنعتی خاص ایده‌ آل می‌کند.

مزایای پیچ و آچار آلن

  • بدون نیاز به چرخش آچار در یک فضای بزرگ.
  • پیچ‌ های کمتر به معنی کاهش وزن، سوراخ‌ کاری کمتر و فضای دسترسی بیشتر خواهد بود.
  • ایده‌ آل برای برنامه‌ های کاربردی که در آن دسترسی محدود وجود دارد؛ مانند دستگاه‌ ها و ماشین‌آلات.
  • ویژگی آچار خور داخلی پیچ‌ های آلن به معنای آن است که می‌توان، آنها را با یک آچار آلن سفت و شل کرد.
  • این پیچ‌ ها دارای نیروی بستن عالی هستند و برای اتصالات، به پیچ‌ های آلن کمتری نسبت به سایر اتصال‌ دهنده‌ ها مورد نیاز است.

پیچ‌ های آلن یک جایگزین عالی برای اتصال‌ دهنده‌ های با سر شش ضلعی هستند؛ زیرا نیازی به تغییرات برای جایگزینی ندارند. شکل استوانه‌ ای بی‌نظیر آنها در واقع باعث صرفه‌ جویی در فضا می‌شود.

فیسبوک
تویتر
لینکدین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *