تولید کننده انواع پیچ و مهره شش گوش، استیل و فولادی، پیچ آلن و استاد بولت

کاربرد ابزار کششی هیدرولیک در نصب پیچ و مهره

برخی از انواع پیچ و مهره‌ ها به اندازه‌ای بزرگ هستند که برای سفت کردن آن‌ها به ابزارهایی با قدرت بالا نیاز است. یکی از پرکاربردترین این ابزارها، ابزار کششی هیدرولیکی است که در این مقاله می‌ خواهیم، شما را با ویژگی‌ ها و مزایای آن آشنا کنیم.

ابزار هیدرولیک چیست؟

ابزار هیدرولیک مورد استفاده برای پیچ و مهره، یک جک حلقوی است که برای محکم‌ تر کردن انواع پیچ و مهره‌ ها با سایز بزرگ کاربرد دارد. جک در مقابل مفصل پیچیده، فشار می‌آورد و انتهای پیچ را می‌ چرخاند. از آنجا که نیروی تولید شده توسط جک، مستقیما در انتهای پیچ اعمال می‌ شود؛ یک تنش برابر با بار تولید شده توسط جک در شاخه پیچ به وجود می‌ آید. با جک اعمال فشار، می‌ توانید مهره را با گشتاور صفر بپیچانید تا این که محکم شود. بار اعمال شده توسط جک با درصد بالایی بسته به طول پیچ و قطر آن در شاخه پیچ نگه داشته می‌ شود.

مزایای ابزار‌های کششی هیدرولیک 

یک ابزار کشش پیچ و مهره هیدرولیک روشی سریع، آسان و ایمن را برای سفت کردن پیچ‌ های قطر بزرگ در پیش بارگذاری‌ های زیاد و دقیق فراهم می‌ کند. این ابزار در جایی که اصطکاک دشمن مشترک است، از گشتاور استفاده نمی‌ کند و نیازی به چرخش اجباری مهره یا پیچ مانند آچار های ضربه‌ ای، شلاقی یا آچارهای گشتاور هیدرولیکی نیست. در ادامه با مزایای ابزار هیدرولیک در بسیتن انواع پیچ و مهره به صورت موردی آشنا می‌ شویم:

  1. دقت بالا: دقت تحمل بار پیچ بسیار بالا و اغلب به میزان 5٪ یا بیشتر است.
  2. کاربرد آسان: کاربردی آسان برای محاسبه انتقال بار و جلوگیری از اضافه بار به پیچ.
  3. عدم نیاز به روغن کاری: ابزار هیدرولیکی، هیچ مشکلی از بابت اصطکاک ایجاد نمی‌ کند و یا نیازی به روغن‌ کاری ندارد.
  4. سرعت بالا: ابزارها به طرز قابل ملاحظه‌ ای سرعت انجام کار را بالا خواهند برد و می‌ توان کارها را زودتر به پایان رساند.
  5. کشش مناسب: با این ابزار می‌ توان، مقدار نیروی مناسب را برای سفت کردن پیچ به کار برد.
  6. یکنواختی: تمام پیچ‌ هایی که به نیروی خاصی برای سفت شدن نیاز دارند را می‌ توان به صورت یکنواخت سفت کرد.
  7. افزایش ایمنی: هیچگونه عیب و نقصی درمورد مشکلات واکنش وجود نخواهد داشت. ایمنی که در سیستم‌ های مربوط به پیچ‌ ها در نظر گرفته شده، از استانداردهای سطح بالا پیروی می‌ کنند.
  8. تطبیق پذیری: با استفاده از کیت‌ های آداپتور، یک کیت کششی در ابزار اغلب می‌ تواند مورد استفاده قرار گیرد تا انواع زیادی از اندازه‌ های پیچ را پوشش دهد.
  9. راندمان هزینه: با توجه به ویژگی‌های مذکور، ابزار هیدرولیک ارزش عملیاتی خوبی را برای مشتری فراهم می‌ کند.
فیسبوک
تویتر
لینکدین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *