درجات سختی انواع پیچ‌ها را بشناسید

به طور معمول روی سر پیچ‌ها، عددی توسط کارخانه های تولید کننده، نوشته می‌شود که نشان دهنده میزان درجه آن‌ها است. از مشخصه درجه برای طبقه بندی انواع اتصال‌دهنده ها و نشان دادن میزان سختی‌شان در محیط‌های کارکرد مختلف استفاده می‌شود؛ شما برای خرید پیچ و مهره آنلاین و حتی به صورت غیر آنلاین، نیاز به شناخت درجه‌ها مورد ندارید. توجه داشته باشید که علاوه بر درجه روی بسیاری از پیچ‌ها، نام برند تولید کننده هم درج می‌شود. حال در ادامه تمام درجات پیچ‌ها را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

درجه 2

درجه 2، درجه سختی استانداردی برای اغلب پیچ‌های موجود در بازار است. اتصال دهنده های درجه 2، شایع‌ترین نوع پیچ‌های فولادی هستند که کمترین قیمت را هم دارند. این پیچ‌ها به جز علامت سازنده، هیچ نشانه دیگری بر روی خود ندارند.

درجه 5 / درجه F

پیچ و مهره‌های درجه 5 با هدف افزایش مقاومت سخت می‌شوند و شایع‌ترین پیچ‌ها در خودروها هستند. پیچ‌های درجه پنج دارای سه خط شعاعی هستند که به اندازه مساوی بر روی سر پیچ قرار دارند. درجه F تقریبا مشابه با درجه پنج است و اصولا با هم استفاده می‌شوند.

درجه 8 / درجه G

پیچ‌های درجه 8 نسبت به اتصال دهنده‌های درجه 5 سخت‌تر هستند. بنابراین قوی‌تر بوده و در کاربری‌هایی مانند سیستم تعلیق خودرو استفاده می‌شوند. پیچ‌های درجه هشت دارای 6 خط شعاعی هستند که به اندازه مساوی بر روی سر پیچ‌ها قرار می‌گیرند. درجه G تقریبا مشابه با درجه هشت استو اصولا با هم استفاده می‌شوند.

 

0 0 رای
رتبه بندی
به اشتراک گذاری بر روی facebook
Facebook
به اشتراک گذاری بر روی google
Google+
به اشتراک گذاری بر روی twitter
Twitter
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
LinkedIn
به اشتراک گذاری بر روی pinterest
Pinterest
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
نظرات
مشاهده همه نظرات