Menu

اتصال دهنده و پیچ و مهره شرکت دیاکو

شرکت دیاکو با قابلیت اطمینان بالای محصولات خود شناخته شده و دارای چندین گواهی کیفیت و اعتبارنامه برای درخواست‌های دریافتی است. در شرکت دیاکو می‌توانید انواع اتصال دهنده و پیچ و مهره باکیفیت را سفارش دهید.

خوردگی را از ابتدا در طراحی اتصال دهنده و پیچ و مهره در نظر بگیرید

معمولا در طراحی اتصال دهنده و پیچ و مهره به مقاومت و طول عمر توجه بالایی می‌شود. اما مورد سومی را نیز می‌توان به لیست اضافه کرد، خوردگی. هر محصول فلزی که از آهن یا فولاد ساخته شده باشد سرانجام با تماس با اکسیژن و آب دچار زنگ زدگی و خوردگی می‌شود. کریستین را به از شرکت Dörken MKS-Systeme، که سیستم‌های لایه محافظت میکرو در برابر خوردگی را توسعه می‌دهند، می‌گوید: خوردگی به ناچار در یک زمان معین اتفاق می‌افتد. با این وجود روش‌هایی برای جلوگیری از پیشرفت آن وجود دارد و شما باید در زمان خرید پیچ و مهره به آن توجه کنید.

روش محافظت کاتدی

در این روش، ماده‌ای در مجاورت اجزای فلزی قرار دارد که در مواقع خوردگی، این ماده خورده می‌شود و روش دیگر محافظت غیر کاتدی است. هیچ پاسخ ساده و صریحی در خصوص خوردگی وجود ندارد. تنها راه حل این است که بخش‌های در معرض خطر خوردگی را با استفاده از پوشش‌هایی محافظت کرد.

راه حل‌های ارائه شده توسط شرکت دیاکو طیف گسترده‌ای از پوشش‌های محافظ و سطح کار و همچنین چندین درجه از فولاد ضد زنگ و آلیاژهای مبتنی بر نیکل را در بر می‌گیرد.

استفاده مجدد

اگر مجبور به استفاده مجدد هستید، روغن کاری کنید. استفاده مجدد یا عدم استفاده مجدد، این سوال اغلب مطرح می‌شود. استفاده مجدد از اتصال دهنده و پیچ و مهره به ویژه در سایت کارگاهی، راحت‌تر از حمل پیچ با اندازه‌ها و درجه‌های مختلف است. به علاوه، این روش ارزان‌تر است.

با این حال، فهمیدن این موضوع که آیا اتصال دهنده‌های مورد استفاده آسیب دیده‌اند و ممکن است کارایی خود را از دست دهند یا خیر، سخت است. برای بررسی این که آیا پیچ مورد نظر برای استفاده مجدد مناسب است، یک بازرسی بصری توصیه می‌شود. اگر علائم خوردگی را مشاهده کردید، در صورت امکان از استفاده مجدد خودداری کنید و همین مسئله در مورد آسیب دیدگی رزوه‌ها نیز صادق است.

اما ممکن است مواقعی وجود داشته باشد که چاره‌ای جز استفاده مجدد از پیچ آسیب دیده به عنوان راه حل موقت نداشته باشید. اگر مجبور به استفاده مجدد هستید، آن را روغن کاری کنید. این یک درجه از محافظت در برابر خوردگی است و اگر رزوه آسیب دیده باشد، روغن کاری به شما کمک خواهد کرد تا بتوانید فرصتی برای نصب پیچ ​​جدید داشته باشید.

پیش بارگذاری و سفت کردن

ابزار مناسب و ترتیب انجام کار صحیح را در دستور کار قرار دهید. سطح پیش بارگذاری ظرفیت یک اتصال پیچی را تعیین می‌کند. بنابراین تعیین سطح پیش بارگذاری مورد نیاز در یک مفصل و سپس دستیابی به آن از طریق روش محکم کردن مناسب و یک توالی مناسب بسیار مهم است.

پیش بارگذاری باید برای جلوگیری از جابجایی بین قطعات جدا شده یا جدا شونده کافی بوده، اما همچنان باید در محدوده تسلیم مواد باشد تا از تسلیم سطوح جفت گیری و رزوه‌ها خودداری شود.

ایجاد تمایز بین ظرفیت استاتیک و دینامیک یک پیچ دشوار است. یک پیچ می‌تواند بار استاتیک بالایی را تحمل کند در حالی که ظرفیت باربری دینامیکی کمی داشته باشد. بنابراین مهم است که یک پیش بارگذاری زیاد به آن اعمال شود تا تأثیر بارهای دینامیکی بر روی اتصالات کاهش یابد.

هنگام سفت کردن پیچ، مهم است كه ابزار و توالی محكم کردن مناسب را انتخاب كنید كه شما را قادر می‌سازد از پیش بارگذاری تعیین شده ویژه توسط مهندسین طراحی استفاده كنید.

مهندسان شرکت دیاکو در ارائه راه حل‌های کامل برای اتصالات پیچی از جمله طراحی، انتخاب محصول و پشتیبانی در محل متخصص هستند.

توجه داشته باشید که موضوعات این مقاله یک توصیه کلی است و لزوما در مورد همه شرایط ایجاد اتصالات پیچی مورد استفاده قرار نمی‌گیرند.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest