Menu

پیچ و مهره فولادی ضد زنگ، گالوانیزه و دارای روکش روی

پیچ و مهره‌ها اتصالاتی هستند که از مواد مختلفی از جمله فولاد، تیتانیوم، پلاستیک و غیره ساخته می‌شوند. تقریبا می‌توان گفت در تمامی وسایل و ابزارهایی که موجود هستند، از پیچ و مهره استفاده شده است. علاوه بر این، اندازه‌های مختلفی برای انتخاب وجود دارند. اتصالات مختلف، ساختارهای متفاوتی برای رزوه‌های (شیارهای) خود دارند و تعداد دور این شیارها در هر اتصال دهنده‌ای با اتصال دهنده دیگر متفاوت است. برخی از این اتصالات همچنین دارای پوشش‌ها یا روکش‌های مختلف هستند که این امر به منظور افزایش مقاومت در برابر خوردگی و کاهش هزینه‌ها است.

هر محیط و یا کاربردی اتصال دهنده مخصوص به خود را دارد. انتخاب مواد مناسب برای اتصال دهنده‌ها مهم است زیرا میزان انعطاف پذیری یا شکنندگی محصول را تعیین می‌کنند. در جاهایی که رطوبت در هوا بالا است، باید از اتصال دهنده‌هایی استفاده کرد که مقاومت بالایی در برای رطوبت داشته باشند. مصالح اتصالات همچنین مقاومت خود آنها در برابر خوردگی و همچنین زیبایی آنها را تعیین می‌کند. در برخی از کاربردها، علاوه بر مقاومت، اتصال دهنده‌ها باید زیبا هم باشند.

اگر شما نیاز به تعویض اتصالات موجود خود را داشته باشید، بهتر است اتصالات جایگزین نیز از همان مواد قبلی ساخته شده باشند، مگر این که مواد تشکیل دهنده باعث ایجاد خوردگی شده و یا توانایی مقابله با محیطی که در آنها مورد استفاده قرار می‌گیرند را نداشته باشند. در این موارد همیشه سعی کنید انواع پیچ و مهره جدید دارای مقاومتی هم اندازه اتصال دهنده‌های قبلی باشند.  

مقایسه انواع پیچ و مهره

هنگام مقایسه پیچ و مهره فولادی ضد زنگ با انواع گالوانیزه و دارای پوشش روی، مهم است بدانیم که فولاد ضد زنگ یک نوع ماده است و گالوانیزه و روی نوعی پوشش مورد استفاده بر روی آنها هستند. این پوشش‌هایی که بر روی اتصال دهنده‌ها قرار می‌گیرند، باعث می‌شوند تا کارایی و عملکرد آنها تغییر کند و مقاومت آنها بالا رود و عملکرد متفاوتی داشته باشند.

فولاد ضد زنگ با دوام‌ترین نوع موجود است. این اتصالات مقاومت در برابر خوردگی را افزایش می‌دهند و در صورت خراشیده شدن آنها، مقاومت تحت تاثیر قرار نمی‌گیرد. تنها مزیت استفاده از پیچ و مهره‌های فولادی ضد زنگ این است که باید توسط یک فرد حرفه‌ای از نظر استحکام اتصالات مورد بررسی قرار بگیرند تا از آسیب رساندن به آنها جلوگیری شود.

اتصال دهنده‌های فولادی که با روی (گالوانیزه شده) پوشش داده شده‌اند مقاومت بیشتری در برابر خوردگی ارائه می‌دهند که آنها را به گزینه‌ای مناسب تبدیل می‌کند. در حالی که در برابر خوردگی مقاوم هستند، آنها برای استفاده در محیط‌های دریایی گزینه مناسبی نیستند.

پیچ و مهره‌های گالوانیزه همچنین دارای یک لایه پوشش از جنس روی هستند. هنگامی که آنها به صورت نورد گرم گالوانیزه می‌شوند، فلز با یک لایه ضخیم‌تر پوشش داده می‌شود که باعث خواهد شد محصول حتی مقاومت بیشتری در برابر خوردگی داشته باشد. در حالی که این مواد جز با دوام‌ترین مواد موجود هستند، آنها با پیچ و مهره‌های تولید شده از مواد دیگر سازگار نیستند، چرا که پیچ و مهره‌های گالوانیزه دارای ابعاد متفاوتی با انواع دیگر اتصال دهنده‌ها هستند.

شرکت دیاکو

در شرکت دیاکو ما انواع مختلفی از پیچ و مهره‌های فولادی ضد زنگ ساخته شده از برنج و نیکل را ارائه می‌دهیم از جمله مهره چهارگوش، واشر تخت، مهره‌های فلزی، مهره سر بسته مهره‌های کوپلینگ، مهره‌های شش گوشه، مهره واشردار (فلنجی)، مهره‌های ماشینی ، مهره‌های متریک، مهره‌های دارای قفل پلاستیکی، مهره‌های نازک و واشر خاردار. این موارد در انواع مختلفی از جمله فولاد ضد زنگ و پوشش برنج نیکل در دسترس هستند.

شرکت دیاکو گستر پیچ کار در آبان ماه سال 1375 فعاليت خود را در زمينه توليد انواع پیچ و مهره در زمينی به مساحت 4000 متر مربع آغاز نمود و تاكنون با بهره گيری از نيروی كار متخصص و با استفاده از تكنولوژی و دانش روز دنيا توانسته محصولات خود را به بازارهای داخلی عرضه كند.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest