انواع روکش پیچ و مهره کدامند؟

هنگام مقایسه بین پیچ و مهره فولادی ضد زنگ با انواع گالوانیزه و دارای پوشش روی، مهم‌ترین نکته این است که بدانیم؛ فولاد ضد زنگ یک نوع ماده اصلی در اتصال دهنده‌ها است و از طرفی گالوانیزه و روی نوعی پوشش مورد استفاده بر روی ماده اصلی هستند. روکش‌هایی که روی اتصال دهنده‌ها قرار می‌گیرند، باعث می‌شوند تا کارایی و عملکرد آن‌ها تغییر کند؛ مقاومتشان بالا رفته و کارکرد متفاوتی داشته باشند. پیش از پرداختن به انواع روکش‌ها بهتر است با ماده اصلی اتصالات آشنا شویم.

فولاد ضد زنگ، ماده اصلی اتصالات

فولاد ضد زنگ با دوام‌ترین نوع موجود برای ماده اصلی پیچ و مهره است. این اتصالات، مقاومت در برابر خوردگی را افزایش می‌دهند و در صورت خراشیده شدن، مقاومت آن‌ها تحت تاثیر قرار نمی‌گیرد. فراموش نکنید که جهت استفاده از پیچ و مهره‌های فولادی ضد زنگ، قطعه باید توسط یک فرد حرفه‌ای از نظر استحکام اتصالات مورد بررسی قرار بگیرد تا از آسیب رساندن به ماشین‌آلات جلوگیری شود.

نقش پوشش در پیچ و مهره

یک پوشش ضعیف، ممکن است که کششی بالاتر یا پایین‌تر از حد استاندارد را ایجاد کند. کشش بیش از حد، امکان ایجاد برش در هنگام مونتاژ را افزایش می‌دهد؛ در حالی که کشش ناکافی، موجب شل شدگی پیچ و یا خرابی‌های خفیف در مراحل بعدی می‌شود. 

روکش روی پیچ و مهره

اتصال دهنده‌های فولادی که با روی (گالوانیزه شده) پوشش داده شده‌اند؛ مقاومت بیشتری در برابر خوردگی ارائه می‌دهند که آن‌ها را به گزینه‌ای مناسب جهت استفادهتبدیل می‌کند. درست است که این محصولات در برابر خوردگی مقاوم هستند؛ اما برای استفاده در محیط‌های دریایی، گزینه مناسبی نیستند.

روکش گالوانیزه پیچ و مهره

پیچ و مهره‌های گالوانیزه همچنین دارای یک لایه پوشش از جنس روی هستند. هنگامی که آنها به صورت نورد گرم گالوانیزه می‌شوند، فلز با یک لایه ضخیم‌تر پوشش داده می‌شود که باعث خواهد شد محصول حتی مقاومت بیشتری در برابر خوردگی داشته باشد. در حالی که این مواد جز با دوام‌ترین مواد موجود در بازار هستند، با پیچ و مهره‌های تولیدی از مواد دیگر سازگار نیستند؛ چرا که پیچ و مهره‌های گالوانیزه دارای ابعاد متفاوتی با انواع دیگر اتصال دهنده‌ها هستند.

 

0 0 رای
رتبه بندی
به اشتراک گذاری بر روی facebook
Facebook
به اشتراک گذاری بر روی google
Google+
به اشتراک گذاری بر روی twitter
Twitter
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
LinkedIn
به اشتراک گذاری بر روی pinterest
Pinterest
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
نظرات
مشاهده همه نظرات