Menu

چگونه پیچ و مهره مناسبی را انتخاب کنیم

پیچ و مهره ساخته شده از فولاد ضد زنگ یک جزء مهم در بسیاری از صنایع، از جمله مهندسی و ساخت و ساز است و در بسیاری از اشیای روزمره که ما از آنها استفاده می‌کنیم مورد استفاده قرار می‌گیرد. پیچ و مهره‌ها در اصل همه این اجزا را در کنار هم نگه می‌دارند، به همین دلیل انتخاب ترکیب مناسب برای پیچ و مهره‌ها امری مهم است.

شرکت دیاکو دارای مجموعه گسترده‌ای از پیچ و مهره‌های فولادی ضد زنگ است، که تضمین می‌کند ما به مشتریان خود نه تنها طیف گسترده‌ای از گزینه‌ها را می‌دهیم بلکه قیمت‌های مقرون به صرفه‌ای نیز به آنها ارائه می‌دهیم. شما می‌توانید انواع پیچ و مهره‌های مختلف مانند پیچ و مهره کبریتی را با قیمت‌هایی مناسب تهیه کنید.

چرا به ترکیب مناسبی از پیچ و مهره نیاز دارید

هنگامی که حرف از اتصالات قطعات مختلف به میان می‌آید، یافتن ترکیب مناسب برای پیچ و مهره به منظور بهبود مقاومت کلی محصولی که از آن استفاده می‌کنید، بسیار مهم است.

چگونه ترکیب مناسب را انتخاب کنیم

برای هر مصرفی باید پیچ و مهره مناسب انتخاب شود که در زیر به مواردی خواهیم پرداخت.  

اندازه و شکل

پیچ و مهره‌ها در شکل‌ها و اندازه‌های مختلف عرضه می‌شوند. اندازه مناسب امر بسیار مهمی است زیرا حتی تغییرات جزئی در اندازه می‌توانند کارآیی سیستم شما را تا حد زیادی به خطر بیاندازد. عملکردی که از  پیچ و مهره‌ها انتظار دارید امر مهمی در زمینه تصمیم گیری در خصوص انتخاب پیچ و مهره مناسب برای شما است. تغییرات پیچ و مهره‌ها شامل نوع مواد مورد استفاده شده و ضخامت و طول پیچ است.

کیفیت

کیفیت پیچ و مهره‌ها بسته به تولید کننده آن متفاوت است. این امر منطقی است که هزینه‌ای را برای کالاهای با کیفیت و ماندگاری بالا پرداخت کنید.

در شرکت دیاکو ما طیف کاملی از پیچ و مهره‌های فولادی ضد زنگ با کیفیت، مهره‌های قفل شونده، مهره‌های باله دار، مهره‌های درپوش، به علاوه انواع دیگری را عرضه می‌کنیم. خط تولید پیچ و مهره‌های فولادی ضد زنگ ما شامل پیچ و مهره‌های شش گوش، پیچ‌های باربر و پیچ‌های کلاهک دار، فارغ از هر نوع ترکیبی از مهره و پیچ مورد نیاز شما، ما برای یافتن راه حل مناسب به شما کمک خواهیم کرد.

شرکت دیاکو، به طور عمده انواع پیچ و مهره‌های فولادی از جنس فولاد ضد زنگ و میله‌های رزوه دار را علاوه بر موارد دیگر ارائه می‌دهد. همین امروز برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

نحوه انتخاب بین پیچ و مهره‌های رزوه دار کامل و جزئی

انتخاب پیچ و مهره‌های رزوه دار تا حدی پیچیده‌تر از انتخاب یک پیچ بر اساس اندازه مناسب با سوراخی که با آن کار می‌کنید، است. نوع پیچی که شما انتخاب می‌کنید باید متناسب با کاربری مورد نظر شما باشد و بنابراین مهم است که تفاوت بین این دو نوع را بدانید.

تفاوت بین پیچ و مهره‌های رزوه دار کامل و جزئی

پیچ‌های رزوه دار کامل در تمام طول خود رزوه دارند در حالی که پیچ‌های جزئی دارای قسمت مسطحی دقیقاً در زیر کلاهک هستند و بقیه طول پیچ رزوه دار است. قسمتی که رزوه دار نیست، تحت عنوان طول اصطکاکی شناخته می‌شود. در اکثر نقاط، پیچ‌های رزوه دار کاملا در صنعت خودروسازی استفاده می‌شوند چرا که چارچوب خودرو دارای سوراخ‌های مخصوصی است که برای این نوع پیچ‌ها طراحی شده است.

فشار پانل‌های وسیله نقلیه به دلیل وجود این رزوه‌ها، به طور مساوی در کل طول پیچ توزیع می‌شود. از طرف دیگر، پیچ و مهره‌های رزوه دار جزئی به همراه واشر و مهره استفاده می‌شوند و به طور معمول در کاربری‌های درون ساختاری استفاده می‌شوند. در مواردی که مقاومت برشی مهمتر از مقاومت اصطکاکی است، پیچ‌های رزوه دار جزئی گزینه مناسبی هستند. این برنامه‌ها شامل مواردی مانند پمپ‌های آب، آلترناتورها و مونتاژ موتور می‌شود.

انتخاب نوع و اندازه مناسب پیچ باید متناسب با کاربری مورد نظر شما تعیین شود که موضوع حائز اهمیتی است. در بسیاری از موارد، اگر مطمئن نیستید کدام یک بهترین گزینه برای شماست، با تولید کننده اتصالات خود مشورت کنید که می‌تواند به صورت تخصصی شما را راهنمایی کند.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest