تولید کننده انواع پیچ و مهره شش گوش، استیل و فولادی، پیچ آلن و استاد بولت

آچارهای آلن را بیشتر بشناسید

آچارها ابزاری برای نصب و باز کردن پیچ و مهره‌ ها هستند که انواع مختلفی دارند. نکته مهم این است که نمی‌ توان فقط از یک نوع آچار برای نصب هر اتصال دهنده‌ ای استفاده کرد؛ بعضی از آنها برای سفت یا شل شدن، به ابزار خاصی نیاز دارن

به عنوان مثال پیچ‌ های شش گوش با یک سر شش ضلعی تنها با آچار آلن باز می‌ شوند؛ با استفاده از این آچار می‌ توانید به راحتی یک پیچ آلن شش ضلعی را باز و بسته کنید. در این متن می‌ خواهیم شما را با چند نکته مهم ‌درخصوص این پیچ‌ ها اشنا کنیم

آچارهای شش گوش در 1800

معلوم نیست چه موقع اولین بار آچارهای آلن اختراع شده است، هرچند شواهد نشان می‌ دهد که پیچ‌ های شش گوش و همچنین ابزارهای شش نقطه‌ ای مربوط به آن‌ ها، از اواسط اواخر دهه 1800 وجود داشته‌ اند. به عنوان مثال، در دهه 1860، چندین اختراع ثبت شده در ایالات متحده برای ابزارهای شش ضلعی با شش نقطه تماس ظاهر شد. البته، در اواخر قرن بیستم استفاده از آن‌ ها به طور معمول مرسوم شد. از آن زمان، آچارها و پیچ‌ های آلن به برنامه‌های بی‌ شمار تجاری و کاربردی راه یافتند.

تولید رسمی آچار آلن

در اوایل دهه 1900، شرکت تولید کننده Connecticut مستقر در کارخانه آلن، آچار و پیچ‌ های شش گوش مارک تجاری خود را راه اندازی کرد و نام آن‌ها را پیچ و آچار آلن گذاشت. امروزه این پیچ‌ ها در بسیاری از ماشین‌ آلات و دستگاه‌ های خانگی و صنعتی کاربرد فراوانی دارند.

 استفاده از شش نقطه تماس توسط آچارهای آلن

این نوع آچار از آن جهت که از شش نقطه تماس استفاده می‌کنند؛ با نام آلن شناخته می‌ شوند. به عبارت دیگر، یک آچار آلن تقریبا نیم جین از نقاط تماس در پیچ‌ ها را لمس می‌کند. استفاده از شش نقطه تماس، اجازه می‌ دهد تا آچار آلن به راحتی پیچ‌ های شش ضلعی را در برگیرد. توجه داشته باشید که اگر از یک ابزار با پنج یا کمتر از پنج نقطه تماس استفاده می‌ کنید، یک آچار آلن محسوب نمی‌ شود.

تولید نیروی گشتاور هنگام استفاده

آچارهای آلن در هنگام استفاده، گشتاور قابل توجهی ایجاد می‌ کنند؛ به این ترتیب قادر به باز و بسته کردن پیچ و مهره‌ های شش ضلعی هستند. همانطور که پیچ‌ ها دارای فرورفتگی شش ضلعی هستند، آچارهای آلن به شکل حرف L ساخته می‌شوند.

برای استفاده از یک آچار آلن، بازوی بلند را می‌ گیرید و آن را می‌ چرخانید. این حرکت دوار، گشتاور ایجاد می‌ کند که بسته به جهتی که چرخانده شده است؛ پیچ شش ضلعی را باز یا بسته می‌ کند. البته می‌ توان در فضاهای تنگ و عمیق نیز از این آچارها به خوبی استفاده کرد؛ به نحوی که بازوی کوتاه گرفته می‌شود و بازوی بلند پیچی را که در حفره دستگاه یا ماشین قرار دارد را سفت و یا شل می‌ کند.

مناسب برای فضاهای کوچک

آچارهای آلن می‌توانند در فضاهای کوچک و جمع و جور قرار بگیرند که استفاده از ابزارهای بزرگ‌تر مانند پیچ ​​گوشتی‌ های سنتی یا آچارهای تخت امکان‌پذیر نیست. اغلب در ماشین‌ آلات و حتی لوازم منزل از این نوع پیچ استفاده می‌ شود و پیچ‌ هایی که دسترسی به آن‌ها آسان نیست، معمولا از نوع آلن هستند. در هنگام مونتاژ مبلمان، تولیدکنندگان از آچارهای آلن برای نصب اتصال‌ دهنده‌ ها و اتصال قطعات مختلف به یکدیگر استفاده می‌کنند. فضاهای کوچک و محدود مبلمان باعث می‌ شود تا به راحتی بتوانید، آچارهای آلن را داخل فضا گیر داده و اتصال دهنده‌ ها را بچرخانید.

فیسبوک
تویتر
لینکدین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *