تولید کننده انواع پیچ و مهره شش گوش، استیل و فولادی، پیچ آلن و استاد بولت

پیچ تنظیم دقیق چیست؟

پیچ‌ ها با داشتن شیار‌های بیرونی به نام رزوه مشخص شده و یکی از کاربردی‌ ترین اتصال‌ دهنده‌ های متداول در جهان به شمار می‌ روند. آنها به منظور اتصال اشیاء استفاده می‌شوند و برخی از انواع پیچ می‌ تواند با از بین بردن مواد و ایجاد همزمان شیارهای مارپیچ وارد جسم شود.

برخی از انواع پیچ‌ ها برای اهداف خاص طراحی شده‌اند. پیچ‌ های تنظیم دقیق در خدمت همین هدف هستند، اما از یک طراحی منحصر به فرد برخوردار هستند که آنها را از انواع دیگر پیچ‌ ها متمایز می‌کند. در زمان خرید پیچ و مهره باید کاربرد مورد انتظار را در نظر گرفت. بنابراین، پیچ تنظیم دقیق دقیقا چه چیزی هستند؟

مبانی پیچ تنظیم دقیق

پیچ تنظیم دقیق نوعی پیچ است که با 40 تا 100 رزوه در هر اینچ طراحی شده است. البته، این رزوه‌ ها به طور قابل توجهی بیشتر از پیچ‌ های سنتی هستند. در نتیجه، پیچ‌ های قابل تنظیم می‌توانند برای افزایش دقت، تنظیم شوند. به خاطر داشتن روزه بیشتر، می‌توان به صورتی دقیق مقدار وارد شدن پیچ را تنظیم کرد.

اگر برنامه‌ ای نیاز به استفاده از پیچ در ناحیه خاص از اشیاء برای تنظیم فاصله داشته باشد، ممکن است از یک پیچ تنظیم دقیق استفاده شود. به عنوان مثال آینه‌های نوری اغلب با استفاده از پیچ‌های تنظیم دقیق نصب می‌شوند.

پیچ را می‌توان بر روی یک پایه ثابت سفت و شل کرد و با این کار قسمت انتهایی پیچ می‌ تواند فاصله جسم را تا پایه ثابت تغییر دهد. برای تنظیم آینه نوری، از پیچ‌ هایی با روزه‌های بیشتر استفاده می‌شود تا بتوان با چرخاندن آنها کمترین تغییر را در موقعیت آینه ایجاد کرد. با سفت کردن پیچ، آینه در محل اتصال به سمت بیرون جابجا می‌شود و در صورتی پیچی که برای تنظیم استفاده شده شل شود، آینه به سمت داخل حرکت می‌کند تا به موقعیت صحیحی برسد. انواع دیگر پیچ‌ ها دقت کمتری را ارائه می‌دهند و از آنها برای برنامه‌ هایی که به تنظیم دقیق نیاز داشته باشند، استفاده نمی‌ کنند.

پیچ‌ های تنظیم دقیق ساخته شده از چه موادی هستند؟

پیچ‌ های تنظیم دقیق معمولا از استیل ضد زنگ ساخته می‌شوند. فولاد ضد زنگ به دلیل توانایی مقاومت در برابر زنگ‌ زدگی و تخریب، به عنوان ماده برتر برای ساخت پیچ‌ های تنظیم شده است. با مقدار کروم حدود 10.5٪، به طور طبیعی در برابر زنگ‌ زدگی و خوردگی محافظت می‌شوند. کروم در قسمت بیرونی فولاد قرار می‌گیرد و در نتیجه مانعی ایجاد خواهد شد که مانع اکسیداسیون می‌شود. پیچ‌ های تنظیم دقیق ساخته شده از فولاد ضد زنگ به طور معمول دوام بیشتری داشته و سطح امنیتی و پشتیبانی بالاتری نسبت به نمونه‌ های ساخته شده از مواد دیگر دارند.

پیچ تنظیم دقیق و پیچ تنظیم فوق‌ العاده دقیق چه تفاوتی با هم دارند؟

علاوه بر پیچ‌ های تنظیم دقیق، پیچ‌ های تنظیم فوق‌ العاده دقیق نیز وجود دارند. همان طور که احتمالا حدس زده‌اید، پیچ‌ های تنظیم فوق‌ العاده دقیق در هر اینچ رزوه‌ های بیشتری نسبت به همتایان تنظیم دقیق خود دارند.

پیچ‌ های تنظیم دقیق 40 تا 100 رزوه در هر اینچ دارند. در مقایسه، پیچ‌ های تنظیم فوق‌ العاده دقیق دارای 100 تا 500 رزوه در هر اینچ هستند. بنابراین، پیچ‌ های تنظیم فوق‌ العاده دقیق می‌توانند بیش از پنج برابر تعداد رزوه در هر اینچ از پیچ‌های معمولی تنظیم دقیق بیشتر داشته باشند. تولید پیچ‌های تنظیم فوق‌ العاده دقیق بسیار دشوار است، به خصوص اگر آنها بیش از 250 رزوه در هر اینچ داشته باشند.

نتیجه

پیچ‌ های تنظیم دقیق مانند اکثر پیچ‌ ها کار می‌کنند، در حالی که مصرف‌کنندگان و تولید کنندگان وسایل و دستگاه‌ ها از آنها برای تنظیم استفاده می‌کنند. با این حال، پیچ تنظیم دقیق با وجود رزوه‌ های بیشتر در اینچ مشخص می‌شود. می‌توانید برای سفارش انواع پیچ با ما تماس بگیرید تا محصولاتی باکیفیت و ساخته شده از مواد اولیه مرغوب و مطابق با استاندارد را ارائه دهیم.

فیسبوک
تویتر
لینکدین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *