تولید کننده انواع پیچ و مهره شش گوش، استیل و فولادی، پیچ آلن و استاد بولت

معیارهای اندازه انواع پیچ

یکی از موارد پرکاربرد در صنایع و ماشین‌ آلات، پیچ‌ های مختلف هستند که در اندازه‌ ها و شکل‌های متفاوتی ساخته شده و به کار می‌روند. در صورتی که با معیارهای اندازه گیری این قطعه آشنایی نداشته باشید؛ امکان خرید پیچ و مهره با سایز مناسب، کمی دشوار می‌شود. در زمان تهیه هر نوع اتصال دهنده‌ ای باید به استانداردی که اندازه قطعه با آن مشخص شده توجه کرد. دو معیار کلی برای سایز انواع پیچ وجود دارد: متریک و امپریال.

ممکن است اندازه‌ ای که برای هر کدام از پیچ‌ ها در نظر گرفته شده بر اساس یکی از این دو معیار باشد. اگر معیار اندازه را در نظر نگیرید، محصولی را تهیه می‌کنید که ممکن است، برای کار مورد نظرتان مناسب نباشد. در صورتی که اندازه پیچی که تصمیم به تهیه آن را دارید؛ برحسب متریک باشد و بر روی دستگاه، پیچی بر اساس امپریال اندازه‌گیری شده باشد؛ باید این اندازه‌ ها را به هم تبدیل کنید. در ادامه با ما همراه باشید تا تمام آنچه را که باید بدانید با شما به اشتراک بگذاریم.

اندازه‌ های پیچ‌ های امپریال و متریک

بسیاری از شرکت‌ ها، اندازه امپریال و متریک را بر روی جعبه پیچ قرار می‌دهند که راهنمای بسیار مفیدی است. با این حال، هنگام خرید آنلاین، بیشتر خرده فروشان این اطلاعات را در اختیارتان نمی‌گذارند؛ دلیل اصلی هم این است که عنوان محصول خیلی طولانی و دست و پا گیر می‌شود. بنابراین مهم است که شما تفاوت این دو را بدانید؛ این امر به شما کمک می‌كند تا در زمان تهیه قطعه، درصد اشتباه را به حداقل برسانید یا به طور کامل از وقوع آن جلوگیری كنید.

ابعاد پیچ امپریال

پیچ مناسب برای چوب با دو عدد مشخص اندازه‌ گیری می‌شود؛ ابتدا عددی آورده می‌شود که نشان دهنده قطر پیچ است. این بدان معنا است که هر چه عدد بیشتر باشد، پیچ دارای قطر بزرگ‌ تری است. لازم به ذکر است که هیچ ارتباط مستقیمی بین قطر یک پیچ و اندازه سر آن وجود ندارد. همچنین طول هر پیچ، طولی است که پیچ به همان میزان در چوب یا هر ماده دیگری فرو می‌رود؛ اما سر پیچ شامل این اندازه نمی‌شود. در واقع اندازه پیچ با طول قسمت رزوه شده و قطر آن تعیین می‌شود.

ابعاد پیچ متریک

در سیستم متریک، اندازه‌ ها بر اساس میلی‌ متر است و طول و قطر پیچ‌ های مختلف با این مقیاس محاسبه می‌شود. با توجه به اینکه درک سیستم متریک برای افراد غیر ماهر، کمی ساده‌ تر است. اگر اکثر اندازه‌ های شما با مقیاس امپریال باشد، ممکن است برای شما کمی چالش برانگیز باشد؛ اما نگران نباشید، زیرا اکثر پیچ‌ ها حداقل در ایران با ابعاد متریک عرضه می‌شوند.

فیسبوک
تویتر
لینکدین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *