تولید کننده انواع پیچ و مهره شش گوش، استیل و فولادی، پیچ آلن و استاد بولت

6 نوع متداول پیچ مورد استفاده در کاربردهای مختلف

پیچ‌ ها که با وجود مارپیچ‌ هایی در اطراف یک شفت بلند مشخص می‌شوند؛ رایج‌ترین اتصال‌ دهنده‌ های جهانی هستند. هنگامی که دو یا چند جسم جامد نیاز به اتصال داشته باشند؛ غالبا از پیچ برای این کار استفاده می‌ شود. آن‌ها یک راه‌ حل آسان و موثر برای اتصال چندین جسم جامد به یکدیگر هستند.

در حالی که همه پیچ‌ها دارای مارپیچ در اطراف شفت خود هستند، لزوما یکسان نیستند و هر کدام برای کاربرد خاص طراحی شده و مورد استفاده قرار می‌گیرند. تولید پیچ و مهره نیز با روش‌های مختلفی انجام می‌شود و در زیر نکاتی در مورد شش نوع پیچ معمولی برای آشنایی بیشتر شما ارائه شده است.

پیچ چوب

شاید متداول‌ ترین نوع پیچ، پیچ چوبی باشد. پیچ‌ های چوبی از چوب واقعی ساخته نشده‌اند و ماده سازنده آنها فلز است. در عوض، آنها برای اتصال دو یا چند جسم جامد چوبی مورد استفاده قرار می‌ گیرند. پیچ‌ های چوبی دارای یک مزیت واضح هستند که می‌ توانند وارد چوب شده و این خاصیت آنها را برای کاربردهای چوبی مفید تر کند. برخی از این پیچ‌ ها بدون نیاز به سوراخ کاری به درون چوب فرو می‌ روند.

پیچ‌ های ماشین

همان طور که از نام آنها مشخص است، این پیچ‌ ها نوعی ابزار هستند که در ماشین‌ کاری استفاده می‌ شوند. انواع مختلفی از پیچ‌ های ماشین وجود دارند که در ماشین‌ آلات مختلف مورد استفاده قرار می‌ گیرند. پیچ‌ های ماشین برای نگه داشتن اجسام سنگین فلزی در کنار یکدیگر استفاده می‌ شوند. بر اساس ویکی پدیا، قطر این نوع از پیچ‌ ها می‌توانند تا 0.75 اینچ متغیر باشد و باعث می‌ شود که آنها نسبت به سایر پیچ‌ های دیگر بزرگ‌ تر باشند.

پیچ‌ های معکوس

اگر چه به اندازه پیچ‌ های چوب یا ماشین معمول نیستند، اما پیچ‌ های معکوس نوع دیگری از پیچ‌ ها هستند که بهتر است با آنها آشنا باشید. همچنین تحت عنوان پیچ‌ های تاخیری یا پیچ معکوس شناخته می‌ شوند، در واقع برای اتصال قطعاتی استفاده می‌ شوند که با روی پوشانده شده‌اند. برای محافظت از آنها در برابر زنگ‌ زدگی و خوردگی، از یک لایه روی استفاده و بر روی این پیچ‌ ها پوشش داده می‌ شود. برای اعمال روی، شرکت‌ ها معمولا از روش گالوانیزه آبکاری یا نورد گرم برای قرار دادن پوشش روی بر روی این پیچ‌ ها استفاده می‌ کنند.

پیچ‌ های ورق فلزی

پیچ‌ های ورق فلزی، به گونه‌ ای طراحی شده‌اند که به ورق فلزی متصل شوند. آنها را می‌ توان از هر جنس و مواد اولیه‌ای ساخت، اما در درجه اول بر روی ورق‌ های فلزی استفاده می‌شوند. پیچ‌ های ورق فلزی تا بالای مارپیچ خود وارد صفحه می‌ شوند و این پیچ‌ ها به گونه‌ای ساخته می‌ شوند که تا به راحتی وارد ورق‌ های فلزی شوند.

پیچ‌ های دو قلو

پیچ‌ های دو قلو با یک طراحی منحصر به فرد ساخته شده‌اند که از دو رزوه به جای فقط یک ردیف رزوه تشکیل شده‌اند. با دو برابر رزوه بیشتر، در مقایسه با پیچ‌ های سنتی، می‌ توانند دو برابر سریع‌ تر بار را به اشیاء منتقل کنند. اکثر پیچ‌ های دیافراگم از نوع پیچ‌ های دو قلو هستند. به این ترتیب، پیچ‌ های دو قلو علاوه بر نصب و آویز کردن لوازم بر روی دیوارها، می‌ توانند برای سایر کاربردها نیز استفاده شوند.

پیچ‌ های امنیتی

سرانجام، پیچ‌ های امنیتی برای محافظت در برابر نفوذ یا تخریب طراحی شده‌اند. بر خلاف پیچ‌ های دیگر، پیچ‌ های امنیتی دارای کلاهک عملیاتی نیستند که می‌ تواند برای باز کردن پیچ‌ های معکوس استفاده شود. در عوض، آنها به طور کلی به یک ابزار تخصصی مانند یک اسپینر یا پیچ گوشتی مربعی برای جداسازی نیاز دارند. این طراحی آنها را به یک گزینه عالی برای برنامه‌ های امنیتی تبدیل کرده است.

پیچ‌ های مختلف کاربردهای متفاوتی هم دارند و برای به دست آوردن بهترین نتیجه، باید از پیچی استفاده شود که برای همان کاربرد خاص طراحی شده باشد. می‌ توانید با ما در دیاکو بولت تماس بگیرید تا انواع با کیفیت پیچ‌ های مختلف را برای مصارف گوناگون تهیه کنید.

فیسبوک
تویتر
لینکدین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *