تولید کننده انواع پیچ و مهره شش گوش، استیل و فولادی، پیچ آلن و استاد بولت

مزایای استفاده از واشرها در اتصال دهنده‌ ها

واشرها قطعاتی هستند که به طور معمول با اتصال‌ دهنده‌ ها کاربرد دارند. این قطعات به اشکال و اندازه‌ های مختلفی ساخته و در ماشین‌ آلات و کاربری‌ های متنوعی از آن‌ها استفاده می‌شود. به طور معمول واشرها یک قطعه فلزی مسطح، دایره‌ ای یا دیسک شکل با یک سوراخ در وسط هستند و اغلب در رابطه با پیچ و مهره‌ ها استفاده می‌شوند.

زمانی که یک قطعه با استفاده از پیچ به قطعه و یا صفحه دیگر متصل می‌شود؛ معمولا از واشر هم استفاده می‌شود و در بین سر پیچ و سطح قرار می‌ گیرد.

در برخی از مواقع سر پیچ به اندازه کافی بزرگ نیست تا بتواند مانعی از فرو رفتن پیچ درون سطح شود و یا امکان این وجود دارد تا با سفت کردن پیچ، سر پیچ به داخل حفره وارد شود و مقاومت اتصال کاهش پیدا کند.

در این مواقع، واشر بین سر پیچ و سطح قرار می‌ گیرد و باعث ثابت ماندن پیچ در جای خود شده و در نتیجه، اتصال دهنده قابلیت سفت شدن تا اندازه مناسب را خواهد داشت. همیشه در زمان خرید پیچ و مهره باید به الزامات محیط و امکان استفاده از واشر برای اتصال بهتر توجه کرد.

توزیع بار اتصال‌دهنده‌ ها

هدف اصلی اکثر واشرها توزیع یکنواخت بار اتصال‌ دهنده‌ ها است که از پیچ و مهره استفاده می‌کنند. اتصال‌ دهنده‌ هایی که از پیچ و مهره استفاده می‌ کنند، در معرض استرس نیروهای مختلف قرار دارند. به عنوان مثال، پیچ کردن یک پیچ به چوب، ممکن است که باعث شکسته شدن چوب در سطح شود.

واشرها با توزیع یکنواخت بار اتصال‌ دهنده‌ ها روی سطح مواد، خطر بروز چنین صدماتی را کاهش می‌دهند. همه مواد نیاز به استفاده از واشر ندارند؛ اما در مورد چوب و سایر مواد نسبتا نرم، واشرها برای محافظت در برابر صدمات ناشی از استرس در هنگام سفت شدن اتصال‌ دهنده پیچی به داخل مواد مفید هستند.

پر کردن فاصله بین قطعات

همچنین می‌ توان از واشرها به عنوان پر کننده فاصله استفاده کرد. چرا که در برخی از مواقع، هنگام استفاده از یک اتصال‌ دهنده برای اتصال یک جسم، فاصله اندکی بین اتصال‌ دهنده و سطح باقی می‌ماند. اگر اتصال‌ دهنده‌ها از عمق شیء طولانی‌تر باشند، شما قادر نخواهید بود آن را تا انتها به درون شی محکم کنید

در برخی از مواقع، اتصال‌ دهنده نباید از سمت دیگر جسم بیرون بیاید و در صورتی که اتصال‌ دهنده‌ ای طولانی‌تر از عمق جسم در اختیار داشته باشید؛ برای این که پیچ از سمت دیگر بیرون نزند، باید از واشر استفاده کنید. رانش پیچ 4 اینچی به جسم عمق 3 اینچ، منجر به بیرون رفتن 1 اینچ نوک پیچ از پشت جسم می‌ شود. یک راه حل ساده برای حل این مشکل استفاده از واشر است.

حتی در برخی از اتصالات باید از دو واشر استفاده کرد، یکی در تماس با سر پیچ و واشر دیگر در سمت مهره قرار داده می‌ شود که توزیع فشار را در دو سمت اتصال‌ دهنده متناسب می‌کند.

جذب لرزش در اتصال‌ دنده‌ ها با استفاده از واشر

انواع خاصی از واشرها برای جذب لرزش طراحی شده‌اند. این نوع از واشرها معروف به واشر ارتعاشی یا واشر لرزش هستند و آنها معمولا از فلز ساخته نمی‌ شوند. بلکه آن‌ها از یک ماده نرم‌تر مانند پلاستیک، لاستیک یا اورتان ساخته شدند. مواد نرم‌ تر مانند این‌ها در جذب لرزش نسبت به مواد سخت از جمله فلز موثر تر عمل می‌ کنند. اگر از اتصال‌ دهنده‌ های پیچ و مهره‌ ای برای اتصال دو شیء استفاده شود و یکی از آن اشیاء به طور مداوم ارتعاش کند؛ استفاده از واشرهای جذب کننده لرزش، شیء دیگر را از آسیب محافظت می‌ کند.

استفاده از واشر برای محافظت از ورود مایع

انواع دیگر واشرها از ورود آب و مایعات جلوگیری می‌ کنند. آن‌ها اغلب در لوله‌ های آب و اتصالات برای ایجاد مهر و موم ضد آب استفاده می‌ شوند؛ مانند واشرهای جذب کننده لرزش. واشرهای آب‌ بندی مایع از یک ماده نرم ساخته شدند که قادر به فشار کامل بر روی سطح جسم هستند.

فیسبوک
تویتر
لینکدین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *