تولید کننده انواع پیچ و مهره شش گوش، استیل و فولادی، پیچ آلن و استاد بولت

نحوه استفاده و اندازه‌ گیری آچار بکس

مجموعه‌ های آچار بکس دارای سری‌ های مختلف در اندازه‌ های متفاوت هستند که برای محکم یا باز کردن انواع پیچ و مهره استفاده می‌شوند. سر سوکت‌ های محصور شده، نیروی اهرمی بیشتری را ایجاد می‌کنند، زیرا مهره کاملا کلاهک پیچ را محاصره می‌کند. بیشتر سرهای سوکت دارای اندازه مناسب برای محصور کردن پیچ و کاهش احتمال افتادگی پیچ و یا مهره در هنگام استفاده هستند.

سر دسته آچار های بکس دارای قسمتی است که توانایی درگیر شدن و چرخش در هر دو سمت را دارد. با قرار دادن ضامن در جهت مورد استفاده، برای بازکردن و یا بستن پیچ، دسته در یک جهت آزادانه حرکت می‌کند و در جهت دیگر هیچ حرکتی نمی کند. با استفاده از این خاصیت، در زمان بستن و یا باز کردن پیچ، نیازی نیست تا آچار را از پیچ جدا کرد.

نحوه استفاده از آچار بکس

آچار بکس ابزار ساده‌ای است که به شما امکان می‌دهد پیچ و مهره‌ ها را با سهولت بیشتری نسبت به آچار معمولی بچرخانید. ویژگی چرخشی به شما امکان می‌دهد تا آچار را به پیچ وصل کرده و به راحتی و بدون برداشتن آچار با چرخش دسته آچار، پیچ را باز کرده و یا آن را سفت کنید.

این امر به ویژه هنگامی که فضای کار محدود است، اهمیت زیادی دارد. آچارهای بکس به حدی مفید هستند که در تجهیزات و ابزارآلات مکانیک‌ ها، نجارها و بسیاری از صنعت‌ گران دیگر موجود هستند. سری‌ ها بسته به کشور مورد استفاده و استاندارد معمول آن منطقه، می‌توانند بر اساس واحد انگلیسی یا متریک استفاده شوند و بسیاری از مجموعه‌ های جعبه بکس، اعداد نوشته شده بر روی سری‌ ها، شامل هر دو نوع استاندارد هستند.

دسته این آچارها دارای یک قسمت برای اتصال سری مورد استفاده است. در برخی از این دسته‌ها در زمان گذاشتن سری و یا رابط مورد نیاز، سری یا رابط به دسته قفل می‌شود تا رابط و یا سری از آچار جدا نشود. برای برداشتن سری و یا رابط، باید قسمتی که برای آزاد کردن قفل بر روی دسته بکس قرار دارد را فشار دهید و بعد از آن رابط و یا سری بکس را از دسته جدا کنید.

طرز اندازه‌ گیری آچار بکس

این آچار دارای مجموعه‌ ای از سری‌های مختلف است. هر کدام از این سری‌ ها دارای اندازه‌ ای استاندارد هستند که بر روی هر سری که در جعبه بکس قرار دارد، نوشته شده است. در صورتی که اندازه پیچ را می‌دانید، با خواندن اعداد روی سری‌ ها به راحتی می‌توانید سری مناسب را برای پیچ پیدا کنید.

سری مناسب را برای کار انتخاب کنید. مجموعه سوکت شما ممکن است شامل تعدادی از سری‌ های مختلف باشد. این تعداد نسبت به اندازه جعبه بکس متفاوت است. اگر اندازه پیچ و یا مهره‌ ای را که می‌خواهید شل و یا سفت کنید، می‌دانید. می‌توانید بر اساس اندازه‌ ای که بر روی هر سری نوشته و یا حک شده، سری مناسب را پیدا کنید.

اگر اندازه دقیق پیچ و یا مهره را نمی‌دانید، یک سری را به صورت تصادفی انتخاب کنید و آن را روی مهره یا پیچ مورد نظر خود امتحان کنید. اگر خیلی شل بود، یک سری کوچک‌ تر را امتحان کنید. از تلاش برای پیچاندن پیچ با یک سری که بر روی پیچ و یا مهره شل است، خودداری کنید. چرا که امکان دارد به پیچ ​​قفل شده و جدا شدن آن از پیچ سخت شود.

باید توجه داشت که از سری بکسی استفاده کنید که کاملا با پیچ و یا مهره مورد استفاده، اندازه باشد. در صورتی که سری بکس حتی اندکی از پیچ و یا مهره بزرگ‌ تر باشد، باعث خورده شده لبه‌ های سر پیچ می‌ شود که با از بین رفتن این لبه‌ ها، باز کردن پیچ بسیار سخت می‌شود.

همیشه از آچار مناسب استفاده کنید تا بهترین کارایی را داشته باشد. برای خرید اچار بکس وارد لینک مورد نظر شوید.

فیسبوک
تویتر
لینکدین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *