تولید کننده انواع پیچ و مهره شش گوش، استیل و فولادی، پیچ آلن و استاد بولت

تفاوت‌ های پیچ مورد استفاده در فلز و چوب

اگر به دنبال خرید پیچ ​​هستید، باید از بین پیچ‌ هایی که مناسب برای فلز یا چوب هستند، یکی را انتخاب کنید. در حالی که ده‌ ها یا صدها نوع مختلف از پیچ‌ ها وجود دارند، بسته به کاربردی که در آن استفاده خواهد شد؛ بیشتر آنها در دسته چوب یا فلز قرار می‌گیرند. بنابراین، تفاوت بین این دو نوع را باید بدانید تا در زمان خرید پیچ و مهره مورد نیاز، نوع مناسب را انتخاب کنید.

قبل از شروع، لازم به ذکر است که هر دو نوع پیچ‌ های فلزی و چوبی در طول استاندارد مشابه وجود دارند؛ آنها معمولا از 1/4 اینچ تا 3 اینچ طول دارند. همچنین می‌توانید هر دو نوع را با استفاده از ابزارهای یکسان مانند پیچ‌ گوشتی سفت و یا باز کنید. با این حال، تفاوت بین آنها در کاربرد مربوطه نهفته است، که بر چندین ویژگی ظریف تاثیر دارد.

کاربرد پیچ مورد استفاده برای فلز و چوب

پیچ‌ های چوبی طوری طراحی شده‌اند که بتوانند داخل مواد چوبی هدایت شوند؛ در حالی که پیچ‌ های فلزی به گونه‌ای طراحی شده‌اند که برای اتصال دو فلز مناسب‌ تر هستند و کارکرد بهتری دارند. اگر می‌خواهید ورق‌ های فلزی را پیچ کنید، باید پیچ‌ های فلزی را انتخاب کنید. هدایت آنها به داخل فلز آسان‌ تر است و قدرت و امنیت بیشتری را ارائه می‌دهند.

از طرف دیگر، پیچ‌ های چوبی برای كاربردهایی از جمله تخته سه لا، الوار و سایر مواد چوبی مناسب‌ تر هستند. اگر چه می‌توانید از پیچ‌ های فلزی در چوب استفاده کنید، اما پیچ‌ های چوبی دقیقا برای همین منظور طراحی شده‌اند. بنابراین، آنها دارای چند ویژگی هستند که باعث می‌شود راحت‌ تر به داخل چوب بروند و استحکام لازم را ایجاد کنند.

همچنین شایان ذکر است که پیچ‌ های فلزی برای کاربردی که در آن مورد نیاز هستند، به سوراخ‌ کاری نیاز دارند و نمی‌ توان بدون سوراخ‌ کاری آنها را به داخل فلز پیچ کرد. پیچ‌ های چوبی به گونه‌ای طراحی شده‌اند که در هنگام پیچ شدن به داخل مواد، می‌ توانند داخل چوب را سوراخ کنند و به داخل آن وارد شوند. برخی از پیچ‌ های چوبی به گونه‌ای ساخته می‌شوند که نیازی به هیچ سوارخ‌ کاری ندارند.

رزوه‌ ها و ساختار پیچ فلز و چوب

پیچ‌ های چوبی معمولا با رزوه‌ های کوتاه‌ تر، معمولا تا یک اینچ در دسترس هستند. در مقایسه، پیچ‌ های فلزی روزه‌ های طولانی‌ تر را به طول دو یا چند اینچ دارند. الگوی رزوه‌ های این نوع از پیچ‌ ها متفاوت است. پیچ‌ های فلزی در کل بدنه دارای روزه هستند، در حالی که برخی از پیچ‌ های چوبی این چنین نیستند. علاوه بر این، رزوه‌ های پیچ آهنی فشرده‌تر هستند و تراکم رزوه‌ها در هر اینچ نسبت به پیچ‌های چوبی بیشتر بوده و قابل مشاهده است.

به طور کلی، پیچ‌ های مورد استفاده برای فلز و چوب چندین ویژگی مشترک دارند. می‌توانید آنها را در اندازه‌ های یکسانی پیدا کنید. آنها با استفاده از ابزارهای مشابه هدایت می‌شوند و حتی مواد سازنده هر دو نوع از پیچ می‌توانند مشترک باشند.

استفاده صحیح از پیچ‌ ها

با دانستن نوع پیچ‌ های مورد نیاز می‌توانید بهترین عملکرد را انتظار داشته باشید. فقط به یاد داشته باشید، موادی را که پیچ‌ ها در آن می‌ پیچیند را در نظر بگیرید و اگر چوب است، پیچ‌ های چوبی را انتخاب کرده و اگر فلز باشد، پیچ‌ های فلزی را انتخاب کنید.

برای دستیابی بهترین عملکرد، باید همواره از نوع مناسب اتصال‌ دهنده استفاده کنید. با انتخاب صحیح، راحت‌تر می‌توانید اتصالات مورد نیاز خود را ایجاد کنید و کارایی مناسبی را انتظار داشته باشید.همچنین جهت رسیدن به قدرت مورد نیاز برای اتصال‌ دهنده، طول پیچی که انتخاب می‌کنید مهم است و اگر کوتاه‌ تر از میزان مناسب باشد، نمی‌ تواند قدرت مناسبی برای اتصال ایجاد کند و کارایی مورد نظر را ارائه نخواهد داد.

[yasr_visitor_votes size=”medium”]

فیسبوک
تویتر
لینکدین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *